تیک تاک در فرانسه ۵ میلیون یورو جریمه شد

تیک تاک در فرانسه ۵ میلیون یورو جریمه شد

به گزارش ابرنت، فرانسه اپلیکیشن ویدئوی کوتاه تیک تاک را به علت کوتاهی در پرداختن به مبحث کوکی های آنلاین، ۵ میلیون یورو معادل ۵.۴ میلیون دلار جریمه کردبه گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، دیده بان محافظت از دیتای فرانسه (CNIL) اعلام نمود تحقیقات تنها در ارتباط با وبسایت تیک تاک بوده و اپلیکیشن های تلفن هوشمند این سرویس که استفاده بسیار بیشتری از آنها می شود را شامل نشده است.

این دیده بان در تحقیقاتش پی برد که برای کاربران وبسایت تیک تاک، مخالفت با استفاده از کوکیهای آنلاین به سادگی ممکن نیست. رگولاتوری فرانسه همینطور دریافت کاربران اینترنت در رابطه با استفاده تیک تاک از کوکیها به حد کافی آگاه نشده اند.

سخنگوی تیک تاک اظهار داشت: این یافته ها، در ارتباط با شیوه های گذشته بود که حدود یک سال پیش مورد رسیدگی قرار گرفت و الان مخالفت با کوکیهای غیرضروری راحتتر شده و اطلاعات بیشتری در رابطه با هدف بعضی از این کوکی ها فراهم گشته است. خود دیده بان پشتیبانی از دیتای فرانسه به همکاری ما در طول روند تحقیقات اشاره نمود و حریم خصوصی کاربران، اولویت اصلی برای تیک تاک مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، تحت مقررات اتحادیه اروپا، وبسایت ها باید جهت استفاده از هرگونه کوکی (قطعه کوچک داده که در هنگام مرور وب ذخیره می شود) موافقت کاربران را از قبل دریافت نمایند. همینطور باید رد کوکی ها را راحتتر کنند.

منبع:

1401/10/23
14:27:20
0.0 / 5
217
تگهای خبر: اینترنت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ابر نت