حمله باج افزاری به ۲۰۰ سازمان دولتی آمریکا

حمله باج افزاری به ۲۰۰ سازمان دولتی آمریکا

ابرنت: ابرنت: در طول سال 2022، بیش از 200 سازمان دولتی در آمریکا هدف حملات باج افزاری قرار گرفتند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، کارشناسان امنیت سایبری شرکت "امسی سافت" با بررسی گزارش های عمومی، افشاگری ها و همین طور جست و جوی دارک وب و اطلاعات شرکت های دیگر، مدعی شدند شرکتها در بخش دولت، آموزش و بهداشت و درمان، بیشترین اهداف حملات باج افزاری بوده اند.

در حدود نیمی از این وقایع، عوامل تهدید موفق شدند اطلاعات حساس را به سرقت ببرند.

در حملاتی که سال میلادی گذشته رخ داد، مجوعا ۱۰۵ کشور، ۴۴ دانشگاه و کالج، ۴۵ مدرسه و ۲۴ فراهم کننده خدمات درمانی، هدف حملات باج افزاری قرار گرفتند.

با وجود تحقیقات گسترده، شرکت "امسی سافت" می گوید این آمار احتمالاً کامل نیست برای اینکه همه سازمان ها تمایلی ندارند وقایع امنیت سایبری را فاش کنند. در مقایسه با شرکت های خصوصی، سازمان های دولتی تمایل بیشتری برای افشای جزییات چنین وقایعی دارند اما همچنان این احتمال وجود دارد که وقایع مذکور مخفی نگه داشته شود.

در گزارش "امسی سافت" آمده است: واقعیت این است که هیچ کس نمی داند شمار حملات ثابت شده، یا روند رو به افزایش یا کاهشی پیدا کرده است.

علاوه بر وقایع فاش نشده و پنهان مانده، وقایعی هستند که ممکنست بتازگی اتفاق افتاده اند مانند حمله به مرکز پزشکی سنترا استیت که ظاهرا در ۳۰ دسامبر اتفاق افتاده است. این سازمان در آن زمان اعلام نموده بود پذیرش بیماران را به سبب مسئله امنیت سایبری، متوقف کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، هکرها بطور معمول برای حمله به مراکز درمانی به سبب نتایج مرگباری که می تواند داشته باشد و ممکنست به قیمت پایان عملیات و آزادی آنها تمام شود، تردید دارند. در تعطیلات آخر هفته گذشته، گردانندگان باج افزار "لاک بیت" اعلام نمودند با شاخه ای که یک بیمارستان کودکان را هدف گرفته است، ارتباطی ندارند و مدعی شدند این شاخه، با حمله به یک مرکز درمانی، مقررات آنها را نقض کرده است. این گروه برای این حمله پوزش خواست و یک رمزگشا داد.

منبع:

1401/10/19
10:59:18
0.0 / 5
248
تگهای خبر: آموزش , باج افزار , برند , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت