دو برابر شدن میزان حملات منع سرویس در سه ماهه چهارم ۲۰۱۹

دو برابر شدن میزان حملات منع سرویس در سه ماهه چهارم ۲۰۱۹

ابرنت: میزان حملات موسوم به منع سرویس یا محروم سازی از سرویس در سه ماهه چهارم سال 2019 نسبت به مدت مشابه سال قبل دو برابر شده است.به گزارش ابرنت به نقل از آسین ایج، بررسی های مؤسسه امنیتی كاسپراسكای نشان میدهد ابزار امنیتی مختلف این شركت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تا ۵۶ درصد بیشتر برای بلوكه كردن حملات مختلف به كار گرفته شده اند.
از مجموع حملات منع سرویس حدود ۲۸ درصد از این حملات در آخر هفته ها رخ داده اند و یكشنبه ها محبوب ترین روز برای انجام حملات مورد اشاره بوده است.
همچنین در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ تعداد حملات پردامنه و گسترده منع سرویس نیز افزایش یافته و بعضی از بزرگترین آنها ضد سازمان ها و نهادهای مالی در آفریقای جنوبی، سنگاپور و كشورهای اسكاندیناوی رخ داده است. برخی احزاب سیاسی نیز هدف این حملات قرار گرفته اند كه همچون آنها می توان به حزب كارگر انگلیس و كامپیوتر های سرور در واتیكان اشاره نمود.
یكی از مهم ترین روش های حملات منع سرویس، شامل اشباع سیستم هدف با ارسال انبوهی از درخواست های ارتباط خارجی است بطوریكه ماشین هدف، نمی تواند به ترافیك دریافتی پاسخ دهد یا پاسخ ها با سرعت كم داده می شوند یا در دسترس نیستند. چنین حملاتی منجر به سربارشدن زیاد سرور می شوند. حمله DOS كامپیوتر هدف را وادار به راه اندازی مجدد یا مصرف منابع اش می كند، بدین سبب نمی تواند به درخواست های مورد نظرش پاسخ دهد.


منبع:

1398/12/05
22:22:43
5.0 / 5
3988
تگهای خبر: ابزار , سرور , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ابر نت