سیستم غربالگری اولیه اتیسم بومی شد

سیستم غربالگری اولیه اتیسم بومی شد

به گزارش ابرنت یك شركت دانش بنیان توانسته است با به كار گیری توان و دانش بومی به تولید چند محصول در حوزه علوم شناختی بویژه اتیسم برسد.به گزارش ابرنت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اتیسم یك اختلال عصبی - رشدی است كه یكی از انواع اختلالات دوران كودكی به حساب می آید. این اختلال بخش های مختلف مغز در كودكان دارای اتیسم را در همكاری با هم گرفتار مشكل می كند و این مورد می تواند رشد و گسترش مهارت های اجتماعی و ارتباطی فرد را مختل كند.
منوچهر مرادی مدیرعامل شركت دانش بنیان درباره نوع فعالیت و تولیدات این شركت توضیح داد: مجموعه ای از سیستم های هوشمند وجود دارند كه می توانند بعنوان سیستم اخطار دهنده اولیه به كار روند. همچون این سیستم ها، سیستم غربالگری اولیه اتیسم است كه می تواند وجود نشانه هایی از اتیسم در كودكان را به خانوده برای رفتن به متخصصین و پزشكان اعلام نماید.
این فعال فناور افزود: در همین راستا، این شركت محصولات مختلفی را طراحی و تولید كرده است كه هر كدام كاركرد و خصوصیت خاص خویش را داراست. این محصولات عبارتند از: «ماشین اسباب بازی هوشمند»، «سیستم هوشمند غربالگری اولیه اتیسم» «توان بخشی تطابق چشم و دست (بازی زنبور گلچین)»، «لامپ های توجه اشتراكی» و «جمع آوری صدا برای غربالگری اتیسم».
وی درباره یكی از این محصولات به نام «سیستم هوشمند غربالگری اولیه اتیسم» اظهار داشت: این محصول یك سیستم هوشمند است كه توسط متخصصان علوم شناختی، روانشناسی و روانپزشكی، و هوش مصنوعی ساخته شده است. در این سیستم سوالاتی طرح شده است كه با پاسخ دادن به آن سیستم می تواند با دقت غربالگری اولیه را انجام داده و در صورت احتمال وجود اتیسم خانواده را آگاه كند. جواب غربالگری اولیه سیستم به صورت پیامك به كاربر ارسال خواهد شد.
مدیرعامل شركت دانش بنیان اضافه كرد: دقت سیستم بستگی به دقت پاسخی است كه به سوالات سیستم داده می شود و در صورت اشتباه در پاسخ، غربالگری سیستم معتبر نخواهد بود.
این فعال فناور از محصول دیگر این شركت به نام «ماشین هوشمند اسباب بازی» نام برد و توضیح داد: این محصول طوری طراحی شده است كه با ثبت نحوه بازی فرد می تواند وجود علایم اتیسم را شناسایی كند.
وی افزود: در این محصول نرم افزاری برای جمع آوری و تحلیل یا ارسال داده ها طراحی شده است كه قابلیت نصب بر روی تلفن های هوشمند را هم دارد.

1398/12/05
14:02:54
5.0 / 5
4006
تگهای خبر: پیامك , سیستم , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ابر نت