با ۹۹ گوشی؛

برنامه نقشه گوگل فریب خورد

برنامه نقشه گوگل فریب خورد

به گزارش ابرنت با اینكه امكانات مختلف برنامه نقشه گوگل، زندگی خیلی از ما را متحول كرده، اما به قول محققان آلمانی می توان این برنامه را برای عرضه اطلاعات نادرست فریب داد.به گزارش ابرنت به نقل از اسلش گیر، یكی از قابلیت های برنامه نقشه گوگل نشان دادن جریان ترافیك در خیابان های مختلف است. گوگل برای تصمیم گیری در این حوزه و نمایش اطلاعات از داده های تلفن های همراه و میزان تجمع آنها در هر منطقه استفاده می نماید و همین مساله را می توان بعنوان یك نقطه ضعف برای فریب گوگل به كار گرفت.
سیمون وكرت جهت بررسی میزان دقت نقشه گوگل در زمینه نمایش شدت ترافیك، ۹۹ گوشی همراه هوشمند را در یك منطقه خاص از شهر برلین قرار داد. تراكم گوشیهای مورد اشاره سبب شد تا سرورهای گوگل فریب خورده و خیابان های یك منطقه خالی از هرگونه ترافیك را با رنگ قرمز نمایش دهند كه به معنای ترافیك شدید در این بخش است.
همین مسئله باعث شد تا خیلی از رانندگان با مشاهده ترافیك قلابی در این بخش از برلین فریب خورده و مسیرهای دیگری را برای حركت انتخاب كنند.
این هك غیر فنی گوگل نشان داده است این شركت باید برای افزایش دقت برنامه نقشه خود و نمایش صحیح اطلاعات ترافیكی از راه آن از روش های هوشمندانه دیگری استفاده نماید.

1398/11/14
13:20:55
4363
5.0 / 5
تگهای خبر: سرور
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت