بوت كمپ اینترنت اشیا استانی می شود

بوت كمپ اینترنت اشیا استانی می شود

ابرنت: معاونت علمی و فناوری بوت كمپ اینترنت اشیا را در استان گلستان برگزار می نماید.به گزارش ابرنت به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست بوم اینترنت اشیا بعنوان یكی از اركان تحقق تحول دیجیتال با كمبود نیروی متخصص در بخش های مختلف مواجهه است. نقصانی كه شاید با كنار هم قرار گرفتن بازیگران این عرصه در برگزاری رویدادهای فناورانه مرتفع شود. همین مهم، دلیلی شده است برای ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا در برگزاری اولین بوت كمپ استانی اینترنت اشیا مشاركت كند.
اینترنت اشیا مفهومی پركابرد اما غریب برای كاربران خدمات دیجتیالی است. كنار هم قرار گرفتن این مفهوم با بوت كمپ كه خود واژه ای ناآشنا است یك تركیب سهل الوصول برای مخاطبان به وجود می آورد.
رویداد فناورانه بوت كمپ استانی اینترنت اشیا همچون رویدادهایی است كه با مشاركت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سوم تا نهم اسفندماه امسال در استان گلستان انجام می شود.
بر این اساس بوت كمپ استانی اینترنت اشیا با همت اداره كل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان گلستان و مركز تحقیقات اینترنت اشیا و با همكاری پارك فناوری اطلاعات و ارتباطات، پارك علم و فناوری استان گلستان و با حمایت ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از اوایل اسفند ماه امسال به مدت یك هفته در این استان انجام می شود.
در این بوت كمپ شركت كنندگان بعد از آموزش و كسب مهارت به انجام پروژه های كاربردی به صورت تیمی پرداخته و به صورت عملی با مفاهیم و ساختار اكوسیستم اینترنت اشیا آشنا می شوند. همین طور این بوت كمپ كمك خواهدنمود تا افراد علاقمند مسیری را برای ورود به بازار كسب و كار در این عرصه برای خود ترسیم كنند.
یادگیری و پیاده سازی به صورت تعاملی و اثربخش، بهره مندی از اساتید متخصص و مربیان فنی آموزشی در هر بخش، استفاده از پك سخت افزاری آموزشی برای پیاده سازی عملیاتی سناریوها، ساخت یك محصول اولیه (MVP) مبتنی بر اینترنت اشیا در حین برگزاری بوت كمپ، بیشتر از ۵۰ ساعت آموزش مهارت محور همراه با انجام سناریوهای هوشمندسازی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از تیم های تشكیل شده در بوت كمپ، تبدیل ایده های هوشمندسازی و مبتنی بر اینترنت اشیا به نمونه اولیه و تهیه مدل كسب و كار، همچون خاصیت های این دوره است.

1398/11/09
20:01:27
5.0 / 5
4613
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ابر نت