اقدام منفعلانه واشنگتن در جلوگیری از جریان آزاد اطلاعات؛

آمریكا خبرگزاری فارس را تحریم كرد

آمریكا خبرگزاری فارس را تحریم كرد

به گزارش ابرنت خبرگزاری فارس از مسدود شدن دامنه خود به آدرس farsnews.com با دستور وزارت خزانه داری آمریكا اطلاع داد.


به گزارش ابرنت به نقل از مهر، دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه داری آمریكا مسدود شد. در ایمیلی كه از سوی سرویس دهنده بین المللی این دامنه برای خبرگزاری فارس ارسال شده به صراحت دلیل این انسداد غیرقانونی «دستورالعمل مقرر شده توسط دفتر كنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا (اوفك) و قرار گرفتن این خبرگزاری در لیست SDN عنوان شده است. از ساعتی قبل دسترسی مخاطبان خبرگزاری فارس به سایت این خبرگزاری در ایران و نقاط مختلفی از جهان با مشكل روبرو شده بود.

در حال حاضر دسترسی مخاطبان به سایت خبرگزاری با آدرس farsnews.ir امكان پذیر است.

در واكنش به این اقدام سجاد بنابی نایب رییس شركت زیرساخت در توییتی نوشت: اتفاقی كه برای بعضی از دامنه ها همچون فارس نیوز افتاده، محدود به تحریم مالی یك یا دو رجیستر دامنه دات كام بوده و جای نگرانی نیست. خدمات دات كام از راه رجیستر های غیر آمریكایی و هم دات آی ار از راه ایران قابل ادامه است.

وی همینطور افزوده است: همكارانم در حال راهنمایی شركت های متأثر از این اقدام آمریكایی ها در توقف عرضه خدمت به شركت های ایرانی هستند زیرساخت های موجود در شبكه ملی اطلاعات خیلی از این گونه نگرانی ها در تحریم های ظالمانه را از بین برده است.


1398/11/05
22:41:00
5.0 / 5
4030
تگهای خبر: خدمات , سرویس , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ابر نت