تشخیص سرطان سینه با سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل

تشخیص سرطان سینه با سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی گوگل

ابرنت: پژوهشگران موسسهˮ Google Health ˮشركت گوگل بتازگی سیستم تشخیصی مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدی توسعه داده اند كه می تواند با دقت بسیار بیشتری از پزشكان تومورهای سرطانی را تشخیص دهد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، گوگل یك سیستم جدید هوش مصنوعی نوین توسعه داده است كه می تواند با دقت بسیار بالایی تورموهای سرطان سینه را شناسایی كند. بااینكه دستگاه های ماموگرافی بهترین ابزار تشخیصی برای تشخیص سرطان سینه به شمار می روند، اما یك ابزار غربالگری مناسب نیستند؛ برای اینكه پزشكان ممكنست توسط این دستگاه ها در بعضی موارد نتوانند حضور تومورهای سرطانی را به درستی تشخیص دهند.
طی این مطالعه پژوهشگران برای آموزش این سیستم به آن داده های ۱۰۰ هزار دستگاه ماموگرام را وارد كردند و سپس آزمایش بر روی افراد را شروع كردند. این پژوهشگران بعد از انجام آزمایش بر روی افراد دریافتند سیستم تشخیصی مبتنی بر هوش مصنوعی مورد اشاره می تواند موارد مبتلاشدن به سرطان سینه را با ۹.۴ درصد خطای كمتر در مقایسه با پزشكان تشخیص دهد.
"دومینیك كینگ" (Dominic King) یكی از پژوهشگران این مطالعه اظهار داشت: سیستم هوش مصنوعی ما با بررسی تصاویر اسكن شده و با فناوری پیشرفته ای كه دارد، می تواند به راحتی حضور تومورهای سرطان سینه را با دقت بالایی تشخیص دهد.
یافته های این مطالعه در مجله" Nature "منتشر شد.
منبع:

1398/10/12
23:51:30
5.0 / 5
4197
تگهای خبر: آموزش , ابزار , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ابر نت