طاهرخانی: سودجویان از مسافران كربلا برای واردات تلفن همراه قاچاق سوءاستفاده می كنند

طاهرخانی: سودجویان از مسافران كربلا برای واردات تلفن همراه قاچاق سوءاستفاده می كنند

ابرنت: یك عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاكید بر ضرورت نظارت بیشتر برای مقابله با ورود كالاهای چمدانی در روزهای اربعین حسینی(ع) اظهار داشت كه سوءاستفاده از مسافران كربلا برای ورود گوشی همراه قاچاق به داخل كشور مساله ای است كه مسئولان باید نسبت به آن آگاه باشند.


بهمن طاهرخانی در گفت و گو با ایسنا با آگهی درباب افزایش واردات چمدانی تلفن های همراه در روزهای اربعین حسینی(ع)، اظهار داشت: بعضی از واردكنندگان موبایل به شگرد جدیدی برای واردات غیرقانونی تلفن همراه و دور زدن هزینه های گمركی روی آورده اند، این دسته از افراد زوار را هدف قرار داده و در ظاهر با اعطای سیمكارت رایگان به آنها مدارك شان را تحویل گرفته و مبادرت به ثبت گوشی قاچاق می كنند.
وی با تاكید بر ضرورت نظارت بیشتر برای مقابله با ورود كالاهای چمدانی در روزهای اربعین حسینی(ع)، افزود: سودجویان با گرفتن اطلاعات مسافران واقعی به اسم آنها تلفن همراه وارد می‎كنند، اتفاقی كه در بعضی موارد بدون اطلاع زوار و در بعضی دیگر نیز با رضایت آنها انجام می شود. حال اینكه واردات محصولات مختلف به كشور خارج از مسیر و روند قانونی نه تنها برای اقتصاد فایده و نتیجه ای ندارد كه تبعات بسیاری را برای كشور به دنبال خواهد داشت.
بگفته طاهرخانی باید سازوكار واردات محصولاتی مانند تلفن همراه تغییر كند تا افراد نتوانند از روش های مختلف غیرقانونی مبادرت به واردات كنند پس ایجاد سامانه واحد جدیدی برای نظارت بر روند واردات لازم است.
وی با اشاره به اینكه «واردات چمدانی و غیرقانونی تلفن همراه و سایر كالاها بازار كشور را آشفته می كند»، اظهار داشت: امروز واردكنندگان رسمی و قانونی تلفن همراه برای وارد كردن محصولات به داخل كشور عوارض، مالیات و حقوق گمركی پرداخت می كنند كه واردكنندگان غیرقانونی چنین هزینه هایی را پرداخت نكرده و از قِبَل آن سود هنگفتی بدست می آورند.
این نماینده مجلس واردات چمدانی تلفن همراه را به صورت سازمان یافته و شبكه ای برای اقتصاد كشور خطرناك دانست و با تاكید بر ضرورت برخورد جدی دستگاه های نظارتی با این مساله اظهار داشت: در شرایط كنونی واردات تلفن همراه چارچوب دقیق قانونی ندارد و بنا بر این افراد سودجو از روزنه های قانونی برای واردات چمدانی تلفن همراه بعنوان اقدام غیرقانونی استفاده می نمایند.
منبع:

1398/07/20
14:21:16
5.0 / 5
4450
تگهای خبر: حقوق , شبكه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ابر نت