توسط شركت مخابرات ایران؛

چتر وای فای در مرزهای خوزستان باز شد، افزایش ظرفیت ارتباطی

چتر وای فای در مرزهای خوزستان باز شد، افزایش ظرفیت ارتباطی

ابرنت: دبیر ستاد اربعین شركت مخابرات ایران از افزایش قابل توجه ظرفیت ارتباطات مخابراتی در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه با باز شدن چتر وای فای برای زوار اربعین آگاهی داد.


به گزارش ابرنت به نقل از شركت مخابرات ایران، محمدرضا بیدخام در مسافرت به مناطق مرزی استان خوزستان با حضور در مرزهای شلمچه و چذابه از نزدیك و بطور میدانی در جریان فعالیت های گسترده انجام شده در این دو مرز به منظور برقراری ارتباطات پایدار زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار گرفت و آخرین آمادگی ها را به منظور میزبانی از زائران اربعین حسینی در این دو مرز مورد بررسی قرار داد.
دبیر ستاد اربعین شركت مخابرات ایران درباب برنامه ریزی های انجام شده برای پوشش مرزهای استان و بهره مندی زوار از وای فای در روزهای اربعین اظهار داشت: در مدت مذكور، به منظور رفاه حال زوار تهمیدات لازم برای آنتن دهی خطوط ارتباطی و دسترسی مناسب به اینترنت اندیشیده شده و علاوه بر فعالیت های معمول، تعداد ۸ سایت پرتابل همراه با آخرین تكنولوژی روز آماده بهره برداری شده و چتر وای فای نیز به منظور پوشش حداكثری ارتباطات در مرزهای خوزستان باز می شود. وی از افزایش ظرفیت ارتباطات در پایانه های مرزی شلمچه و چذابه برای زوار اربعین آگاهی داد و اضافه كرد: با پایش مستمر وضعیت ارتباطی و راهكارهای بهینه سازی و استفاده از حداكثر ظرفیت مخابرات ثابت و سیار توانستیم شرایط ایده آلی را در مرزهای شلمچه و چذابه برای زوار كربلای معلی فراهم سازیم. به نحوی كه تمام مسیر راهپیمایی زوار در داخل كشور تا لب مرز به اینترنت نسل سوم و چهارم متصل است و لب مرز نیز ارتباطات وای فای برای كاربران فعال گردیده است.
دبیر ستاد اربعین شركت مخابرات ایران با اشاره به راه اندازی دو موكب شهدای شركت مخابرات ایران در مرزهای شلمچه و چذابه اضافه كرد: تمام تلاش ستاد اربعین شركت مخابرات و ستاد اربعین وزارت ارتباطات با همكاری استانداری و نهادهای مسئول، ایجاد و برقراری بهترین شرایط سفر معنوی اربعین در دو بعد فنی و غیر فنی برای تمام زائران است.
بیدخام اشاره كرد: امسال هم مثل سال های گذشته، تمام ظرفیت های فنی مجموعه مخابرات با همكاری ستاد اربعین و زیرمجموعه های آن برای ارائه خدمات ارتباطی به زوار بسیج شده اند و با تهمیدات اندیشیده شده، زوار اربعین حسینی در مرزهای استان مشكل آنتن دهی و اتصال اینترنت نخواهند داشت.
رحیم فلاح زاده مدیر مخابرات منطقه خوزستان نیز در این زمینه اظهار داشت: اقداماتی كه در زمینه ارتباطات سیار از طرف مخابرات استان انجام شده شامل نصب و راه اندازی ۴ سایت ثابت جایگزین سایت های پرتابل B.T.S در مسیرهای چذابه و شلمچه با تكنولوژی ۳G و ۴G است. در همین حال سالن ترانزیت مرز چذابه با نصب ۴ دستگاه سوییچ و ۱۲ دستگاه access point و سالن ترانزیت شلمچه با نصب و راه اندازی ۲ دستگاه سوییچ و ۱۶ دستگاه accesspoint از پوشش وای فای بهره مند خواهند شد.
وی اظهار داشت: همین طور در مسجد و محوطه بیرون سالن ترانزیت با نصب یك دستگاه سوییچ و ۳ دستگاه accesspoint و بیرون سالن ترانزیت شلمچه با نصب ۴ دستگاه access point از نوع outdoor، زوار مشكلی در زمینه فضای مجازی و استفاده از خدمات شبكه وای فای نخواهند داشت.


منبع:

1398/07/17
14:06:27
4541
5.0 / 5
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ابر نت