رییس پژوهشگاه فضایی مطرح كرد

قرار گرفتن ایران بین ۱۰ كشور اول دارای ظرفیت گردشگری، لزوم جذب ایده های نوآورانه

قرار گرفتن ایران بین ۱۰ كشور اول دارای ظرفیت گردشگری، لزوم جذب ایده های نوآورانه

به گزارش ابرنت رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینكه ایران جزو 10 كشور اول دنیا در دارا بودن ظرفیت های گردشگری می باشد، اظهار داشت: برای تبدیل كردن این ظرفیت ها به گردشگاه های جذاب نیازمند ایده های نوآورانه و جذب سرمایه گذاری هستیم.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا دكتر حسین صمیمی امروز در رویداد تخصصی صنایع خلاق فرهنگی در حوزه پارك های گردشگری فضاپایه برگزاری این رویداد را برنامه محوری پژوهشگاه فضایی ایران دانست و ابراز امیدواری كرد كه برگزاری آن گام موثری برای پیوند دو حوزه مهم اقتصاد فضایی و گردشگری باشد.
وی با تاكید بر اینكه امروزه اقتصاد فضاپایه بعنوان یك اقتصاد نو ظهور و ارزش آفرین در دنیا مطرح است، افزود: از طرف دیگر صنعت گردشگری در حال تبدیل شدن به سومین اقتصاد دنیا است و در دو حوزه اقتصاد فضاپایه و گردشگری كشور دارای ظرفیت های خوبی است.
صمیمی اشاره كرد: در حوزه فضایی از نیروی انسانی خبره و كارآمد برخوردار هستیم و در حوزه طراحی و ساخت ماهواره ها، پرتاب ماهواره و حوزه توسعه خدمات فضا پایه قدم های بسیار خوبی برداشته ایم.
رییس پژوهشگاه فضایی، ایران را جزو ۱۰ كشور اول دنیا در ظرفیت های گردشگری توصیف كرد و افزود: بدین سبب اگر بتوانیم فصل مشترك كاری خوبی بین این دو حوزه مهم اقتصادی پیدا نماییم، می توانیم امید داشته باشیم كه اتفاقات خوبی در حوزه كارآفرینی، اشتغالزایی و بهبود رشد اقتصادی رخ دهد.
وی افزود: در نگاه اول زمینه برای این پیوند مناسب می باشد. وجود جذابیت های طبیعی و مواهب الهی در كشور مانند تپه های مریخی دامغان كه شبیه ترین جای زمین به مریخ هستند و دره ستارگان قشم، آسمان شب های چهار محال و بختیاری كه نیازمند ایده هایی هستند تا با جذب سرمایه گذاری، این مكان ها را به گردشگاه هایی جذاب تبدیل كنند.

صمیمی ابراز امیدواری كرد كه ایده های خروجی از این رویداد بتواند این امیدها را به واقعیت تبدیل كند.

منبع:

1398/07/16
15:04:41
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: ارزش , خدمات , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ابر نت