معاون وزیر ارتباطات:

ایران در نمایشگاه ICT عراق در عالی ترین سطح حضور می یابد

ایران در نمایشگاه ICT عراق در عالی ترین سطح حضور می یابد

به گزارش ابرنت معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات اظهار داشت: ایران در نمایشگاه ICT عراق در عالی ترین سطح حضور می یابد و از حضور بخش ICT ایران در بازارهای منطقه با تمام توان حمایت می نماییم.به گزارش ابرنت به نقل از وزارت ارتباطات، ستار هاشمی در جلسه هم اندیشی توسعه صادرات فاوا، اظهار داشت: برگزاری این نشست ها با هدف دریافت بازخورد از اقدامات گذشته و برداشتن یك گام به جلو است. باید یك اولویت را در دستور كار قرار دهیم و تمام ظرفیت ها را برای انجام آن بكار بگیریم و چاره ارائه نماییم.
وی به نوع نگاه متفاومت و متنوع بخش خصوصی در حوزه ICT اشاره نمود و اظهار داشت: دولت به خصوص در ۲ سال اخیر با محدودیت های بسیاری مواجه می باشد و نمی تواند تمام مشكلات این بخش را حل كند اما با اولویت بندی می توانیم به نتیجه برسیم.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات به برگزاری نمایشگاه اخیر در كشور افغانستان اشاره نمود و اضافه كرد: در جلساتی كه پیش از برگزاری نمایشگاه افغانستان با صادركنندگان محصولات فاوا داشتیم برخی عنوان می كردند كه حضور در این نمایشگاه بدون نتیجه و بی اثر است ولی درانتها نتایج آن قابل توجه و مورد قبول بود.
وی اشتراكات فرهنگی، زبانی و تمدنی را از مزیت های كشورهایی مانند افغانستان عنوان نمود و اضافه كرد: باید در بازارهای كشورهایی مانند افغانستان در شرایط خاص حضور پیدا نماییم تا با به دست آوردن قدرت رقابت بتوانیم در این عرصه بالغ شویم.
هاشمی با اشاره به اینكه برخی شركت ها برای حضور در بازار افغانستان قرارداد امضا كرده اند، اظهار داشت: اگر با فعالیت یكی دو شركت در یك كشور، نقاط كانونی برای صادرات شكل بگیرد بقیه شركت ها نیز برای حضور در آن كشور امیدوار می شوند.
وی با مثبت ارزیابی كردن حضور در بازار افغانستان، اضافه كرد: با این تجربه در حال حركت به سمت بازار عراق هستیم و می توانیم برای حضور بخش خصوصی در این بازار كمك های معنوی داشته باشیم.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات اظهار داشت: وزارت ارتباطات در عالی ترین سطح در نمایشگاه ICT عراق شركت می كند و این مسئله برای اثرگذاری بهتر این نمایشگاه برای بخش خصوصی اهمیت بسیاری دارد.
وی با اشاره به اینكه در حال تدوین پروسه شركت در نمایشگاه عراق هستیم، اضافه كرد: درخواست های خیلی از مجموعه های وزارت ارتباطات و شركت های تابعه آن برای حضور در این نمایشگاه ارائه شده اما اولویت ما حضور بخش خصوصی در این نمایشگاه است.
در این جلسه كه متولیان پشتیبانی از صادرات محصولات فاوا و صادر كنندگان فاوا نیز حضور داشتند، بخش های مختلف حمایت كننده مانند نمایندگان بانكها و وزارت امورخارجه، پروسه و نوع پشتیبانی از صادركنندگان محصولات فنی و مهندسی را تبیین كردند.
در ادامه جلسه نیز صادركنندگان محصولات فاوا مسائل و مشكلات خودرا مانند نبود هماهنگی بین مسئولان كشورهای مقصد صادرات، مشكل مبادله ارز و فرآیندهای اداری طولانی برای ارائه ضمانت نامه های بانكی را بعنوان قسمتی از مشكلات خود در این عرصه بیان نمودند.


منبع:

1398/07/12
13:58:26
5.0 / 5
4895
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ابر نت