سرقت اطلاعات بانكی با فیشینگ های اینستاگرامی

سرقت اطلاعات بانكی با فیشینگ های اینستاگرامی

به گزارش ابرنت بعضی از لینك هایی كه در اینستاگرام توسط اینفلوئنسرها معرفی می شود، صفحات فیشینگی هستند كه می توانند اطلاعات بانكی را سرقت و حساب تان را خالی كنند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، تبلیغات محصولات و خدمات، این روزها شكل جدیدی به خود گرفته است. اگر قبل از این، رسانه هایی مانند تلویزیون و بیلبوردهای خیابانی موثرترین روش برای تبلیغات بودند، امروزه با گسترش پیام رسان ها، روش های قدیمی جای خویش را به روش های نوین داده اند. بدین ترتیب برخی به ارسال پیامك های تبلیغاتی اقدام می كنند، برخی تماسهای تبلیغاتی را جایگزین كرده اند و بعضی از شبكه های اجتماعی پرمخاطب برای تبلیغات استفاده می نمایند.
یكی دیگر از روش های تبلیغات، استفاده از اینفلوئنسرهای اینستاگرام است. اینفلوئنسرها كاربرانی هستند كه فالوئرهای زیادی دارند و همین مخاطبان زیاد، باعث می شود كسب وكارها تمایل زیادی به استفاده از تریبون های شبكه های اجتماعی برای تبلیغ محصول خود داشته باشند. این تبلیغات معمولا با جملاتی مثل «بسیاری از من پرسیده اند این لباست را از كجا خریدی؟» شروع شده و با «لینك زیر را باز كنید تا به صفحه ای كه ازش خرید كردم، منتقل شوید» تمام می شوند.
اما به نظر می آید برخی لینك هایی كه در اینستاگرام وجود دارند، صفحات فیشینگی هستند و بدین ترتیب به جای اینكه شما به وب سایتی مطمئن منتقل شوید، آدرس های نامعتبری هستند كه اطلاعات بانكی شما را سرقت كرده و در مدت زمان كوتاهی قارد خواهند بود با در دست داشتن اطلاعات شما، حسابتان را خالی كنند.
مجرمان فضای مجازی با استفاده از لوگوها و تیترهای رسمی از بانك ها و مؤسسات مالی معتبر درصدد به دست آوردن اطلاعات بانكی افراد از سوی خود كاربران هستند كه در این صورت به راحتی می توانند به حساب بانكی افراد دسترسی پیدا كنند. در كلاهبرداری به روش فیشینگ، كلاهبرداران با راه اندازی سایت های جعلی كه شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می كنند.
فیشینگ امكان دارد از جانب افراد آشنا و دوستان ارسال شود، لینك های فیشینگ امكان دارد به صورت پیغام یا تبلیغ در شبكه های اجتماعی، تحت پوشش وب، سایت های خیریه، برنامه های پیغام فوری اجناس و كالا با قیمت مناسب و ارسال مجانی یا از راه پیام كوتاه برای كاربران ارسال شود. بنابراین كاربران همواره باید آدرس این درگاه ها را با دقت بررسی نمایند.
همینطور به قول كارشناسان، از دیگر موارد امنیتی این است كه هر ایمیلی را باز نكرده و روی هر لینكی كلیك نكنیم، آدرس سایت ها را دقیق چك نماییم كه همان آدرس مورد نظر باشد، زمانی كه یك سایت ما را به مرحله پرداخت هدایت می كند، دقت نماییم كه مثل همان نوشته شده باشد. در نهایت این كه سیستم عامل و مرورگرمان را همیشه به روز نماییم و آنتی ویروس اصلی و معتبر داشته باشیم كه خصوصیت های امنیت اینترنتی همچون خصوصیت حفاظت در مقابل وب سایت ها و لینك های آلوده داشته باشد و بتواند حملات فیشینگ را تشخیص دهد.1398/06/21
12:37:59
4682
5.0 / 5
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت