سرویس دوپاكته كارت سوخت افتتاح شد

سرویس دوپاكته كارت سوخت افتتاح شد

ابرنت: مدیر كل مهندسی عملیات و راهبری سرویس شركت ملی پست از طریق اندازی سرویس دو پاكته كارت سوخت با هدف برگشت دادن كارت سوخت مالكانی كه كارت های آنها در استان یا منطقه ای دیگر نگهداری می شود، آگاهی داد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، محسن وطن پرست با اشاره به اینكه برخی كارت های سوخت به سبب نقص، تشابه نشانی یا تغییر محل سكونت مالك، در استان یا منطقه ای غیر از استان یا منطقه محل سكونت فرد نگهداری می شود، اضافه كرد: پست مصمم است این كارت ها را نیز تحویل دهد. بنا بر این این سرویس از شروع شهریور ماه در تمامی باجه های پستی كشور به راه افتاده است.
وی اظهار نمود: بر این اساس، مالكان این كارت های سوخت می توانند با مراجعه به نزدیك ترین واحد پستی(دولتی) و تحویل مدارك مورد نیاز، نسبت به ارسال كارت سوخت از استان یا منطقه ای كه كارت در آنجا معطل مانده، اقدام نمایند.
بنا بر اعلام شركت پست، او مدارك مورد نیاز را شامل دو عدد پاكت، فرم اصلاح آدرس، تصویر مدارك شناسایی خودرو (شناسنامه و كارت خودرو) و مدارك شخصی مالك (كارت ملی یا شناسنامه) عنوان نمود.
بگفته وی، واحدهای پستی موظف می باشند، بعد از اطمینان از آخرین نقطه پستی مقصد كارت سوخت و همین طور مبلغ دار بودن ( نوشماره، GSB) یا صادر نشدن كارت المثنی، نسبت به ارسال آن به آدرس اعلام شده، اقدام نمایند.
بر طبق آخرین اعلام مجری كارت سوخت شركت ملی پست، یك میلیون كارت سوخت در باجه های پستی سراسر كشور باقی مانده كه حدود نیمی از آن مربوط به تهران است. دلیلهای حجم بالای كارت های معطل مانده در تهران، حضور نداشتن مالكان در آدرس اعلام شده در زمان توزیع و تمایل برخی افراد به داشتن پلاك خودرو تهران و اعلام آدرسی غیر از آدرس مالك در تهران و در نهایت حضور نداشتن در محل است.
در صورتیكه مقرر بود كارت های سوخت به كارت بانكی متصل شوند، در نهایت اواخر تیرماه اعلام گردید كارت بانكی زمانی قابلیت اجرایی دارد كه سهمیه بندی اعمال شود و هم اكنون نیز برنامه ای برای سهمیه بندی بنزین وجود ندارد و بنا بر این اتصال كارت بانكی به كارت سوخت اجرایی نمی گردد. در این راستا اعلام گردید استفاده از كارت های سوخت شخصی از تاریخ ۲۰ مردادماه الزامی شده و همه افرادی كه به هر عنوانی كارت سوخت ندارند، می تواند با مراجعه به پلیس +۱۰ تقاضای صدور كارت كنند.
هم اكنون حدود ۲۴ تا ۲۵ میلیون خودرو در كشور وجود دارد كه طبق اعلام مسئولان نفتی برای همه خودروهایی كه در كشور شماره شده اند، كارت سوخت صادر گردیده است. برای كارت های سوخت مفقود شده نیز كارت اعلام شده تا افرادی كه كارت سوختشان گم شده است، ثبت نام كنند كه حدود ۳ تا ۳.۵ میلیون نفر ثبت نام كردند. بطور كلی باید اظهار داشت كه تا كنون بیش از ۲ میلیون كارت هوشمند سوخت صادر و ارسال شده كه از این میان حدود یك میلیون كارت هوشمند سوخت برگشت خورده است.
منبع:

1398/06/17
01:24:52
5.0 / 5
4502
تگهای خبر: خودرو , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ابر نت