با حضور وزیر ارتباطات؛

سامانه سنجش كیفیت شاخصهای شبكه ملی اطلاعات رونمایی گردید

سامانه سنجش كیفیت شاخصهای شبكه ملی اطلاعات رونمایی گردید

به گزارش ابرنت سامانه سنجش كیفیت شاخصهای شبكه ملی اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رونمایی گردید.به گزارش ابرنت به نقل از مهر، سامانه سنجش كیفیت شاخصهای شبكه ملی اطلاعات با نام «فرادید» با هزینه ۶۱ میلیارد ریال و با هدف رصد كیفیت خدمات ارتباطی مبتنی بر شبكه ملی اطلاعات رونمایی گردید.
همچنین این سامانه امكان جمع آوری اطلاعات كیفیت خدمات عرضه شده توسط اپراتورها و تجزیه و تحلیل این اطلاعات را ممكن می سازد به این معنا كه هر شهروند از هر نقطه در كشور می تواند وضعیت سرویس دریافتی خود و هم سرویس عرضه شده از جانب سایر اپراتورها را مشاهده و ارزیابی كند.
در این سامانه بعنوان داشبورد مدیریت خدمات ارتباطی، رگولاتوری با ارزیابی كیفی شبكه و هم تجربه كاربران، اطلاعات سرویس های عرضه شده از جانب اپراتورها را تجزیه و تحلیل كرده و در اختیار كاربران قرار خواهد داد.
دسترسی به این سامانه الان برای اپراتورها امكان پذیر شده و تا ۴۵ روز آینده به صورت عمومی، قابل استفاده كاربران خواهد بود.
سامانه فرادید بامداد امروز (شنبه) توسط محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات با حضور معاونان وزیر و مدیران اپراتورهای ارتباطی كشور، توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی رونمایی گردید.

1398/06/09
20:58:56
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات , سرویس , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت