پاداش اپل برای كشف باگ های امنیتی آیفون

پاداش اپل برای كشف باگ های امنیتی آیفون

به گزارش ابرنت اپل اعلام نموده است كه گوشیهای آیفون را در اختیار محققان امنیتی قرار داده تا به كشف صدمه پذیری و حفره های امنیتی آن بپردازند كه در صورت موفقیت در این پروژه به آنها پاداش تعلق می گیرد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، اپل كه در حفاظت از حریم خصوصی و امنیت سایبری در بین غول های تكنولوژی جهان شهرت بالایی دارد، اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد با در اختیار قرار دادن گوشیهای آیفون مخصوص برای پژوهشگران و محققان فعال در حوزه امنیت سایبری و پیدا كردن حفره های امنیتی و صدمه پذیری های موجود در گوشیهای مذكور، به ارتقای وضعیت امنیتی گوشیهای آیفون بپردازد.
بر مبنای گزارشی كه در مجله فوربس آمده است، به نظر می آید كه اپل تصمیم گرفته است كه این پروژه جدید را در جریان برگزاری كنفرانس امنیتی بلك هت لاس وگاس هم اعلام و رسانه ای كند.
گفته می شود این كنفرانس اوایل هفته جاری شروع شده و تا پنجشنبه ادامه خواهد داشت.
این آیفون های مخصوص كه مقرر است اپل در اختیار پژوهشگران امنیتی قرار دهد، قابلیت متفاوتی با سایر آیفون های معمولی دارد و آن هم حالت قفل نشده است كه به پژوهشگران امكان شناسایی و تشخیص بهتر و راحت تر صدمه پذیری های گوشی را می دهد.
خیلی از كارشناسان فعال در حوزه فناوری اعتقاد دارند كه عرضه و انتشار دستگاهها برای پژوهشگران امنیتی در كنار برنامه تشویقی برای شناسایی باگ و صدمه پذیری های مربوطه به اپل اجازه خواهد داد تا به روند صعودی و موفقیت آمیز در شناسایی و مرتفع ساختن باگ های امنیتی جدید در گوشیهای آیفون ادامه دهد و بدین ترتیب نظر و توجه خیل عظیمی از كاربران گوشیهای آیفون را به سمت و سوی خود جلب نماید.1398/05/18
16:16:36
5.0 / 5
4898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ابر نت