بیست و پنجمین مجله فناوری مهر منتشر گردید

بیست و پنجمین مجله فناوری مهر منتشر گردید

ابرنت: بیست و پنجمین شماره مجله فناوری مهر در 5 سرفصل مجزا شامل فناوری اطلاعات و ارتباطات، تكنولوژی های جدید، علم و دانش، فناوری خودرو و هوافضا منتشر گردید.


به گزارش ابرنت به نقل از مهر، شماره ۲۵ مجله فناوری مهر در بخش فناوری اطلاعات سوژه «آخرین پیشرفتهای شبكه ملی اطلاعات» را در چارچوب پرونده اصلی مورد بررسی قرار داده است. در این بخش، گفتگوی تفصیلی مربوط به كم كاری های وزارت ارتباطات در طرح شبكه ملی اطلاعات آورده شده است. در همین حال انجام مانور تاب آوری شبكه ملی اطلاعات در صورت قطع اینترنت و افزایش توان سایبری كشور در مقابل حملات هدفمند كشورها، از دیگر سوژه اتی است كه به آن پرداخته شده است. در این بخش تولید سیستم عامل بومی موبایل و نصب آن روی یكی از برندهای گوشی و نیز موفقیت اپلیكیشن های مسیریاب ایرانی در رقابت با نمونه های خارجی، همچون اخبار مهم می باشد. در بخش تكنولوژی های جدید، سوژه ساخت پنل خورشیدی و اینورتر در كشور مورد بررسی قرار گرفته كه در آن به برنامه های حمایتی دولت نیز اشاره شده است. ساخت آبگرمكن خورشیدی با فناوری ایرانی و به تولید انبوه رسیدن دستگاه ایرانی درمان سرطان، از دیگر اخبار مهم این بخش است. در این بخش خبرهای مهمی مانند صادرات فرش های نانویی ایرانی به ۲۵ كشور جهان و نیز تشكیل شبكه استارت آپهای آسیا و اقیانوسیه نیز به چشم می خورد.
در بخش علم و دانش، یكی از مهمترین اخبار به جایگاه شانزدهم ایران در تولید علم با كیفیت دنیا اختصاص دارد. «اقداماتی كه پروژه ۲۰۴۰ استنفورد را با شكست مواجه می كند»، عنوان گفتگوی مفصلی است كه با رئیس جهاد دانشگاهی در این بخش انتشار یافته است. رتبه بندی ۳۰ استان در شیوع سرطان و سهم نوزادان پسر و دختر از بانك خون بند ناف، از دیگر اخبار خواندنی در این بخش است. بیست و پنجمین شماره مجله فناوری مهر در بخش فناوری خودرو، از ساخت خودروی دو دیفرانسیل برای مناطق صعب العبور خبر می دهد. به كارگیری ویلچرهای خودران برای مسیریابی در فرودگاه های ژاپن، اخباری از خودرو های جدید خودران و آزمایش تاكسی هوایی برای اولین بار در آلمان همچون خبرهای مهم این بخش است. در بخش هوافضا، بیست و پنجمین شماره از مجله فناوری مهر، به برنامه های تولید ۳ ماهواره ایرانی امسال اختصاص دارد. سوژه اجرای ۳۷ طرح پژوهشی در حوزه فضا و به كارگیری داده های فضایی برای رصد مساحت دریاچه ارومیه، همچون اخبار مهم این بخش محسوب می شود. بیست و پنجمین مجله فناوری مهر در ۶۵ صفحه انتشار یافته و از این لینك در دسترس می باشد.

1398/04/11
13:34:06
5.0 / 5
4530
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ابر نت