گزارش شركت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال ۹۷

گزارش شركت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال ۹۷

ابرنت: شركت مخابرات ایران در گزارشی از دستاوردهای سال 97 شركت، خلاصه ای از اقدامات حوزه فناوری اطلاعات این شركت را ارائه نمود.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، در این گزارش كه سید مجید صدری، مدیر عامل شركت مخابرات آنرا ارائه كرده آمده است: در سال قبل سیستم های جامع نرم افزاری ارتباط با مشتریان تلفن ثابت، باندپهن xDSL/FTTH و ارائه خدمات زیرساختی و ارتباطی به شركت ها و سازمان ها به صورت یكپارچه و متمركز در مراكز داده مخابرات ایران پیاده سازی و با برگردان اطلاعات استان ها به بهره برداری جهت ارائه خدمات به بیشتر از سی میلیون مشترك در سطح كشور رسید.
شركت مخابرات ایران اعلام نمود: در سال ۹۷ سیستم های AAA كل كشور متمركز و برگردان و در نتیجه در كلیه مناطق سیاست های تفكیك ترافیك و مدیریت حسابداری مشتركین باندپهن یكسان شد تا مخابرات ایران بتواند كمپین های یكپارچه را در شبكه های xDSL/FTTH ارائه نماید.
در این گزارش آمده است: از دیگر اتفاقات خوب سال ۹۷، پیاده سازی سیستم جامع و متمركز نرم افزاری OSS (سیستم پشتیبانی عملیات شبكه) و یكپارچه سازی آن با CRM و AAA در شركت مخابرات ایران در تمامی استان ها بود كه منجر به اجرای فرایندهای مختلف رفع خرابی و مدیریت ظرفیت و كیفیت شبكه تا لایه های دسترسی شد كه تأثیر مستقیم در افزایش كیفیت خدمات باندپهن و در نتیجه رضایت مشتركین XDSL/FTTH دارد.
سید مجید صدری اشاره كرد: با یكپارچه و متمركز شدن سیستم های CRM و OSS در مخابرات ایران، طراحی و توسعه سیستم Bit Stream انجام گرفته تا شركت های دارنده پروانه FCP و Servco بتوانند از زیرساخت های باندپهن مخابرات ایران بصورت اشتراكی استفاده نموده و درآمد حاصل را با مخابرات ایران تسهیم كنند. بهره برداری از این سیستم منجر به جلوگیری از هدر رفت سرمایه گذاری مجدد شركت های دارنده پروانه در لایه دسترسی و انتقال شد و به راحتی شركت های مذكور می توانند به مشتركین خود بر روی زیرساخت های خالی مخابرات ایران در كل كشور خدمات باندپهن خودرا ارائه نمایند.
گزارش دستاوردهای سال ۹۷ شركت مخابرات تاكید می كند: ایجاد زیرساخت اگریگیتوری محتوای صوتی و داده در مخابرات ایران، از دیگر دستاوردهای مهم سال قبل بوده كه می توان با مشاركت بازیگران محتوا در توسعه بازار محتوای صوتی و دیجیتالی كشور سهم بسزایی را نصیب مخابرات ایران نمود.
در این گزارش آمده است: سال قبل و در امتداد عمل به اهداف بهره مندی از توان داخلی به لطف خدا توانستیم سیستم صورت حساب (Billing) كلیه استان ها را با راهكار ایرانی و بومی به صورت متمركز یكپارچه نموده و داشبورد گزارش گیری نیز جهت مدیریت متمركز قبوض مشتركین به وجود آمد تا در آینده نزدیك مشتركین مخابرات ایران در هر نقطه از كشور بتوانند خدمات مرتبط به قبض را از هر منطقه ای دریافت نمایند.
منبع:

1398/03/28
13:35:44
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: خدمات , سیستم , شبكه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ابر نت