هكرها ۶ سال مخفیانه به اطلاعات كاربران دسترسی داشتند!

هكرها ۶ سال مخفیانه به اطلاعات كاربران دسترسی داشتند!

به گزارش ابرنت محققان و پژوهشگران امنیتی اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه صدمه پذیری موجود در دستگاه های توسعه داده شده توسط شركت سیسكو به هكرها اجازه می داده تا به اطلاعات كاربران دسترسی داشته باشند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش حملات سایبری، بدافزاری و سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران و همینطور توسعه روز افزون محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در سراسر جهان، خیلی از هكرها و مجرمان سایبری درصدد نفوذ به حساب های كاربری و دستگاه های الكترونیكی كاربران متصل به اینترنت هستند تا بتوانند با سوءاستفاده از اطلاعات آنها، به اهداف شوم خود دسترسی پیدا كنند.
این روزها كه صدمه پذیری و ضعف های امنیتی در سیستم و نرم افزارهای مختلفی كشف و اعلام می شود، محققان امنیت سایبری تلاش دارند بدین وسیله كاربران را از حملات احتمالی هكرها و دسترسی آنها به اطلاعات شخصی خود آگاه كرده و جلوی خطر نقض حریم خصوصی كاربران را بگیرند. همینطور با انتشار این گزارش ها شركت های توسعه دهنده مربوطه با انتشار زودهنگام یك نسخه به روزرسانی شده به مرتفع ساختن صدمه پذیری و ضعف های امنیتی مربوطه خواهند پرداخت.
طبق گزارشی كه در هكرنیوز آمده است، حالا پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری اعلام نموده اند كه خیلی از هكرها و مجرمان سایبری برای مدتی طولانی توانسته بودند یك درب پشتی برای نفوذ و دسترسی به اطلاعات رد و بدل شده كاربران توسط دستگاه های توسعه داده شده توسط شركت سیسكو ( Cisco ) باز و ایجاد كنند تا بدین ترتیب به تمامی داده های موردنظر خود دست یابند.
مدت هاست كه محققان و پژوهشگران خیلی از امنیت ضعیف پروتكل های مودم های اینترنت بی سیم وای فای می گویند و همواره به كاربران وای فای اخطار می دهند كه به امنیت سایبری در مودم های خانه یا محل كارشان اطمینان نكنند.
نكته جالب اینجاست كه این هكرها از سال ۲۰۱۳ میلادی تابحال در حال استخراج و كسب اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران از راه روتر های وای فای و سایر دستگاه های الكترونیكی برند سیسكو بوده و شناسایی هم نشده اند.
بر مبنای آمارهای انتشار یافته، حملات سایبری و هك از سال ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده و با عنایت به افزایش روز افزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورها و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف این گونه حملات قرار گرفته و صدمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند.
منبع:

1398/02/27
12:57:24
5.0 / 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ابر نت