در پژوهشگاه فضایی ایران انجام شد؛

پایش ماهواره ای آخرین وضعیت سیل در جنوب خوزستان

پایش ماهواره ای آخرین وضعیت سیل در جنوب خوزستان

ابرنت: پژوهشگاه فضایی ایران تصاویر دریافتی از پایش آخرین وضعیت سیل و محدوده پهنه های آبی در جنوب استان خوزستان را منتشر نمود.


به گزارش ابرنت به نقل از مهر، گروه سنجش از دور پژوهشگاه فضایی ایران به سفارش سازمان آب و برق خوزستان، مبادرت به تهیه نقشه محدوده سیل و پهنه های آبی جنوب استان خوزستان از اهواز تا آبادان كرده است. امید شكوفا، رئیس مركز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران در این باره توضیح داد: توجه به گذشت بیشتر از دو هفته از وقوع سیل در استان خوزستان و جاری شدن حجم عظیمی از آب به سمت جنوب استان در ایام گذشته، حالا، نیاز به پایش وضعیت پهنه های آبی و محدوده سیل در این قسمت برای اتخاذ تصمیمات درست و آگاهانه وجود دارد.

وی ادامه داد: در این راستا و با عنایت به سفارش سازمان آب و برق استان خوزستان، گروه سنجش از دور پژوهشگاه فضایی ایران مبادرت به تهیه نقشه محدوده سیل و پهنه های آبی جنوب استان خوزستان از اهواز تا آبادان كرده است كه نقشه تهیه شده با استفاده از تصاویر رادار Sentinel-۱ تاریخ ۲۵ فروردین سال جاری در ساعت ۷ و ۱۶ دقیقه تصویربرداری شده است.
رئیس مركز تحقیقات فضایی پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: در این محدوده، افزون بر وقوع سیل در بعضی مناطق، تالاب شادگان و چند پهنه آبی دیگر باز وجود دارد كه به سبب بارندگی های سال جاری پرآب شده و نیازمند پایش است.

1398/01/27
16:34:02
5.0 / 5
4905
تگهای خبر: ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ابر نت