پیش بینی افزایش مجدد سطح آب در آق قلا به جهت سیلاب ناشی از ذوب برف

پیش بینی افزایش مجدد سطح آب در آق قلا به جهت سیلاب ناشی از ذوب برف

ابرنت: وزیر ارتباطات از كاهش جزئی محدوده سیل در منطقه آق قلا استان گلستان در پنج روز گذشته اطلاع داد و با اشاره به تحلیل های بدست آمده از داده های ماهواره ای، نسبت به افزایش مجدد سطح آب در این منطقه به جهت جاری شدن سیلاب ناشی از ذوب برف ها در ایام آینده اخطار داد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار نقشه تغییرات مناطق سیل زده استان گلستان در حد فاصل چهارم تا نهم فروردین ماه، نوشت: بنا بر اطلاعات ماهواره ای و مقایسه مساحت مناطق سیل زده در پنج روز اخیر، با اینكه محدوده سیل در آق قلا كمی كاهش یافته، اما در گمیشان به شدت افزایش یافته است.
وی ادامه داد: برف بالا دست در حال ذوب شدن است و پیش بینی می شود سطح آب در آق قلا مجدد افزایش یابد.بر طبق این گزارش، مساحت منطقه سیل زده در استان گلستان در روز نهم فروردین ماه در حالی نزدیك به ۳۲ هزار هكتار برآورد شده كه در روز چهارم فرودین ماه سطح منطقه سیل زده در این استان نزدیك به ۲۴ هزار هكتار بوده است كه نشان داده است طی پنج روز سطح مناطق سیل زده چیزی حدود ۸ هكتار افزایش یافته است.
این درحالی ست كه پژوهشگاه فضایی ایران در چند روز گذشته با انتشار گزارشی ضمن پیش بینی ذوب شدن پوشش برفی، از احتمال تشدید آب گرفتگی و وقوع سیلاب در استان گلستان اطلاع داده بود.1398/01/12
15:40:22
4923
5.0 / 5
تگهای خبر: ارتباطات , ماهواره
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ابر نت