فیسبوك و گوگل به توسعه هوش مصنوعی می پردازند

فیسبوك و گوگل به توسعه هوش مصنوعی می پردازند

ابرنت: بنظر می رسد كه فیسبوك و گوگل قصد دارند با همكاری یكدیگر به توسعه فناوری هوش مصنوعی و محصولات جدید مبتنی بر آن بپردازند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، با عنایت به گسترش روزافزون فناوری های نوینی همچون هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تكنولوژی و غیره، خیلی از شركت های فعال در این صنعت به سمت و سوی توسعه و تولید محصولات و سرویس های جدیدی كه بر اساس این فناوری است، كشانده و جذب شده اند.
حالا برمبنای تازه ترین گزارش های انتشار یافته در وب سایت زد دی نت، بنظر می رسد كه دو غول تكنولوژی آمریكایی یعنی فیسبوك و گوگل تصمیم گرفته اند كه با همكاری یكدیگر، به توسعه هوش مصنوعی بپردازند تا بتوانند از این فناوری در محصولات و حوزه های مختلفی بهره برداری كنند.
متخصصان و كارشناسان فعال در حوزه هوش مصنوعی در سراسر جهان به نمایش نظریه های جدیدی درباره تكامل و نحوه پیشرفت این فناوری پرداخته اند بدین سبب بنظر می رسد كه این فناوری در آینده ای نه چندان دور تبدیل به یكی از پرطرفدارترین تكنولوژی در عصر حاضر خواهد شد كه صنایع و حوزه های گوناگونی را متحول خواهدنمود.
كلر باركلی، مدیر عملیاتی ارشد مایكروسافت در بریتانیا چندی قبل در این خصوص خاطرنشان كرده بود كه اگر هوش مصنوعی به مرحله تكامل و شكوفایی خود برسد، هر حوزه ای را كه لازم باشد، تحت سلطه خود در خواهد آورد و ما نه تنها نباید جلوی این اتفاق را بگیریم بلكه باید به توسعه و تسریع آن باز كمك نماییم.
ایشان سپس سخنانش همین طور افزوده بود: تمامی حوزه های مختلف و كسب و كارهای جهان سرانجام یك روز تحت سلطه هوش مصنوعی درخواهند آمد.
البته كارشناسان و منتقدان از طرفی دیگر بر این باورند كه هوش مصنوعی امكان دارد چالش های اخلاقی و مشكلات متعددی را به همراه داشته باشد كه در صورت عدم رعایت و وضع قوانین و مقررات مربوطه، كاربران در فضای مجازی را با مشكلات جدی عدیده ای مواجه خواهدنمود.
فیسبوك با همكاری گوگل كه الان بزرگترین شركت فعال در حوزه هوش مصنوعی در جهان به حساب می آید، تصمیم گرفته است كه با رعایت تمام قوانین و مقررات مربوطه به گسترش و توسعه هوش مصنوعی بپردازد و دانش و تكنولوژی های خودرا در این حوزه وسعت و بهبود ببخشد.1397/11/11
21:12:06
5.0 / 5
4477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ابر نت