افزایش ۱۰ درصدی حجم بسته های اینترنتی

افزایش ۱۰ درصدی حجم بسته های اینترنتی

ابرنت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اصلاح قیمت بسته های اینترنتی و افزایش ۱۰ درصد حجم بسته ها بدون تغییر قیمت آگاهی داد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، كاربران اینترنت موبایل بتازگی از افزایش قیمت بسته های اینترنتی شكایت داشته و معتقدند اپراتورهای همراه در اقداماتی غیرقانونی و بدون رعایت حق مصرف كننده، قیمت بسته های اینترنتی را می افزایند. این مساله چندین بار به مسئولان منتقل شده و محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - هم قول پیگیری و اصلاح تعرفه ها را داده است.
وزیر ارتباطات قبل از این درباره این كه آیا نظارتی بر بسته های اینترنتی كه اپراتورها نمایش می كنند، وجود دارد، بیان كرده بود: نظارت دقیق است و كم فروشی نداریم. بر اساس گزارش سازمان تنظیم و مقررات درباره بسته های اینترنتی و مكالمه ها، در گذشته سهم مصرف فناوری اطلاعات در زندگی مردم ۲.۱ درصد سبد خانوار بوده است اما با افزایش تعرفه ها و تعرفه مكالمات و بسته های اینترنتی كه در قالب مصوبات سازمان تنظیم مقررات بوده، این رقم حدود ۰.۳ درصد افزایش یافته است. درآمد اپراتورها هم هفت تا ۱۰ درصد افزایش داشته است.
آذری جهرمی كه وعده ی پیگیری و اصلاح تعرفه گذاری را داده بود، امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: مردم از افزایش قیمت بسته های اینترنتی شكایت دارند. با آغاز مدیریت هزینه ها در اپراتورها، از هفته گذشته اصلاح قیمت ها شروع شد. فعلا با همان قیمت ها، ۱۰ درصد حجم بیش تر اضافه شده است. كاهش هزینه ها در اپراتورها با جدیت پیگیری میگردد.
البته این تغییرات در حالی است كه بتازگی اپراتورهای اینترنتی از وضعیت تعرفه اینترنت موبایل ناراضی و معتقدند تعرفه بالای صوت در اپراتورهای موبایل حاشیه سود خوبی در این بخش به وجود آورده و به آنها كمك می نماید كه بخش دیتای موبایل را پوشش داده و با قیمت هایی پایین تر از قیمت منطقی اینترنت موبایل عرضه كنند.

خبرنگار: فائزه طاهری
دبیر خبر: فاطمه محمدنژاد


1397/11/01
13:33:59
5.0 / 5
4282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت