برای باری دیگر

هواوی افترا جاسوسی و همكاری با دولت چین را رد كرد

هواوی افترا جاسوسی و همكاری با دولت چین را رد كرد

ابرنت: موسس و بنیان گذار شركت چینی هواوی اخیرا برای چندمین بار هرگونه وابستگی و همكاری با دولت چین را تكذیب كرده و ادعای جاسوسی محصولات و تجهیزات این شركت را باری دیگر بی اساس خوانده است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، رنگ وانگژو، موسس و بنیان گذار شركت چینی هواوی اخیرا در مصاحبه و گفت وگویی با گزارشگر روزنامه فایننشال تایمز تمامی ادعاهای مبتنی بر حمایت و همكاری با دولت چین برای به دست آوردن اطلاعات خصوصی و محرمانه كاربران محصولات هواوی را به شدت رد و تكذیب كرده و اتهامات جاسوسی ضد این شركت فعال در حوزه فناوری را كاملا بی پایه و اساس نامیده است.

ماه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه منگ وانژو، مدیر ارشد مالی هواوی و دختر بنیان گذار این شركت به افترا تقض تحریم های اقتصادی ایالات متحده آمریكا ضد كشورهایی نظیر ایران در كانادا بازداشت شد.

وی در گفت وگویی كه با گزارشگر این روزنامه داشت، بارها تصریح كرد كه این شركت هیچگاه با هیچ دولتی شامل دولت چین، همكاری نداشته و تابحال هیچ گونه درخواستی از آنها برای جاسوسی و تحویل اطلاعات خصوصی كاربران هم به دست آنها نرسیده و دریافت نشده است.

بر اساس گزارشی كه در CNBC آمده است، ایشان در ادامه سخنانش می گوید: با وجود آنكه من كشورم را عمیقا دوست دارم، اما این مساله باعث نمی گردد كه بخاطر این علاقه، نام و آوازه بزرگترین شركت تولیدكننده موبایل و فعال در حوزه تكنولوژی در این كشور را به مخاطره بیاندازم و با جاسوسی محصولات و تجهیزات ساخت این شركت و همكاری با دولت چین، هواوی را زیر تیغ اتهامات سنگینی قرار دهم.

وی در سال ۱۹۸۷ میلادی بود كه شركت هواوی را تاسیس كرد و از آن پس، این شركت یكی از بزرگترین تولیدكنندگان گوشیهای هوشمند، محصولات و تجهیزات مخابراتی به حساب می آید و سهم عظیمی از بازارهای جهانی محصولات فناوری و موبایل را به خود مختص كرده است.

هواوی در طول یك سال اخیر به شدت با اتهامات و چالش های امنیتی بزرگی از جانب كشورهایی نظیر ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی مواجه شده است كه همگی بر این باورند گوشیهای هوشمند و تجهیزات مخابراتی توسعه داده شده توسط هواوی اطلاعات كاربران را شنود و جاسوسی كرده و تحویل مقامات امنیتی و نظامی در چین می دهد.

با اینكه این شركت همواره چنین اتهاماتی را رد كرده، باز هم باعث نشده است كه از فشارهای سیاسی و امنیتی آن كاسته شود به نظر می آید این مساله همچنان تا زمانی كه شواهد دال بر عدم صحت و اثبات آن یافت و به صورت رسمی اعلام نشود، ادامه داشته باشد.مترجم: شیما قاسمی

دبیر خبر: محبوبه حسینی پور


1397/10/29
14:45:14
4890
5.0 / 5
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ابر نت