وزیر ارتباطات خبر داد:

حذف صدور قبض كاغذی آب و برق با دستور رئیس جمهور

حذف صدور قبض كاغذی آب و برق با دستور رئیس جمهور

به گزارش ابرنت وزیر ارتباطات از مذاكره با وزارت نیرو برای اجرای پروژه حذف قبوض كاغذی آب و برق اطلاع داد و اظهار داشت: تخمین زده می گردد این پروژه با استفاده از ظرفیت های دولت الكترونیك تا اردیبهشت ماه صورت گیرد.به گزارش ابرنت به نقل از مهر، محمد جواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران اظهار داشت: مبحث حذف كاغذی قبوض خدماتی همچون برنامه های در دست انجام وزارت ارتباطات است كه در این زمینه با برخی مجموعه ها كه این قبض ها را صادر می كنند وارد مذاكره شده ایم.
وی اظهار داشت: قبض های كاغذی الان توسط مخابرات، وزارت نیرو، وزارت نفت و شهرداری برای مردم صادر می گردد كه برای مثال شركت مخابرات ایران ۳۵ میلیون قبض دوره ای صادر می كند و وزارت نیرو صدور قبوض اب و برق و وزارت نفت قبوض گاز را بر عهده دارد.
وی افزود: تصمیم بر این است كه از ظرفیت دولت الكترونیك و با استفاده از كانال های فناوری اطلاعات و ارتباطات همچون اپلیكیشن، پیامك و كدهای دستوری، قبوض خدماتی قابل دریافت برای كاربران باشد و قبوض كاغذی حذف شود.
وی اظهار داشت: در فاز اول حذف قبوض مخابرات را در یك بازه ۴۵ روزه در دستور كار قرار داده ایم و با دستور رئیس جمهور فاز بعدی این پروژه ها را برای حذف قبوض كاغذی آب و برق در نظر گرفته ایم.
وی با اشاره به اینكه تخمین زده می گردد این پروژه تا اردیبهشت ماه سال آینده اجرایی شود، اظهار داشت: الان مشكل این است كه خیلی از كنتورهای برق به نام مالك نبوده و سیستم خدمات مشتریان وزارت نیرو به روز رسانی نشده و بانك اطلاعاتی دقیقی از مالكان كنتور در دسترس نیست.
وی اضافه كرد: سناریوی اجرای این طرح توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران عرضه شده و بزودی وارد فاز اجرایی می گردد.
تلاش ایران برای توافق با ۵ كشور برای كاهش اثرات تحریمی آمریكا در حوزه اینترنت
وزیر ارتباطات همینطور از برنامه ریزی و توافق با چند كشور منطقه برای توسعه پایدار ارتباطات و كاهش اثرات تحریمی آمریكا اطلاع داد و اظهار داشت: از آنجائیكه امكان دارد بحث دسترسی به اینترنت و پایداری ارتباطات با وجود اثرات تحریمی آمریكا گرفتار مشكل شود، مبحث توافق چندجانبه با برخی كشورهای منطقه را برای تولید ارتباط دوجانبه و بهبود پایداری ارتباطات در زمان تحریم در دستور كار قرار دادیم.
وی اظهار داشت: امكان دارد به علت اثرات تحریم برخی اپراتورها و پرووایدارهای بین المللی به علت مسائل مالی نتوانند تداوم همكاری با ایران داشته باشند. بر این اساس ما با كشورهای منطقه همچون تركیه، آذربایجان، ارمنستان، عمان و عراق، مبحث ارتباط دوجانبه در جهت رشد كیفیت ارتباطات و افزایش پایداری شبكه را در دستور كار قرار داده ایم.

1397/10/18
14:09:20
5.0 / 5
4378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ابر نت