معاون فضای مجازی دادستان كل كشور:

منتظریم اینستاگرام سریع تر تعیین تكلیف شود

منتظریم اینستاگرام سریع تر تعیین تكلیف شود

ابرنت: معاون فضای مجازی دادستان كل كشور اظهار داشت: ما منتظریم اتخاذ تصمیم جمعی صورت پذیرد و سریع تر اینستاگرام كه متاسفانه بسیار محتوای مغایر با قانون و خلاف اخلاق كشور دارد، تعیین تكلیف شود.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، جواد جاویدنیا در گفت وگویی تلویزیونی درباره انتشار خبری با مضمون این كه دستوری از طرف وی برای فیلترینگ اینستاگرام صادر گردیده است، اظهار داشت: این خبر به این صورت نبوده كه جدیدا اتفاق افتاده است بلكه از گذشته این امر اتفاق افتاده و دستور فیلترینگ اینستاگرام در مقطعی صادر شده بود.
وی تصریح كرد: دولت پیشنهادی داده بود در خصوص این كه ما می توانیم با فیلترینگ هوشمند مانع از محتوای مجرمانه و غیراخلاقی شویم. ولی متاسفانه به سبب اینكه اینستاگرام ارتباطات خودرا رمزگذاری كرد و مانع از این امر شد، تمام هزینه هایی كه صرف شده بود به هدر رفت و محتوای غیراخلاقی و مغایر با قانون هم در اینستاگرام ادامه یافت.
جاویدنیا اضافه كرد: باردیگر در شورای عالی فضای مجازی مصوب شد كه تلگرام، اینستاگرام و شبكه های اجتماعی خارجی باید مجوز بگیرند و ملتزم به قوانین كشور شوند و سرورهای شان را به داخل كشور منتقل كنند و از وزارت ارتباطات مجوز بگیرند و در صورتیكه این امر انجام نشود، باز باید طبق همان مصوبه این فیلترینگ صورت گیرد كه این امر متاسفانه محقق نشد.
دبیر كارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اضافه كرد: ما منتظریم كه این اتخاذ تصمیم جمعی صورت پذیرد و سریع تر اینستاگرام كه متاسفانه بسیار محتوای مغایر با قانون و خلاف اخلاق كشور دارد، تعیین تكلیف شود.1397/10/13
13:37:17
5.0 / 5
4454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ابر نت