وزارت ارتباطات اعلام كرد؛

بازبینی در پرداخت وام وجوه اداره شده ICT، سقف تسهیلات ۳ میلیارد

بازبینی در پرداخت وام وجوه اداره شده ICT، سقف تسهیلات ۳ میلیارد

به گزارش ابرنت كارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان تصویب ضوابط جدید دریافت این تسهیلات، سقف آنرا ۳ میلیارد و در موارد خاص ۵ میلیارد تومان درنظر گرفت.


به گزارش ابرنت به نقل از وزارت ارتباطات، كارگروه وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور رونق بخشی به كسب و كار های حوزه ICT كشور، در ضوابط دریافت این وام بازبینی و شرایط جدیدی را برای دریافت وام وجوه اداره شده اعلام نمود. بر همین اساس، سرمایه گذاری در توسعه و ارتقای كاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات كشور، توسعه و ارتقای سطح فناوری و كیفیت تولیدات سخت افزاری و نرم افزاری، صدور كالاها و خدمات فنی و مهندسی و تولید اپراتورهای عرضه كننده خدمات الكترونیكی در كلیه زیربخش ها، شامل دریافت تسهیلات وام وجوه اداره شده، می شوند. همچنین، طرح (پروژه) های تحقیقاتی منتهی به تولید نمونه صنعتی یا تولیدات آزمایشگاهی، آموزشی، توسعه ای اشتغال آفرین و نهادهای سرمایه گذاری خطر پذیر در قلمرو ارتباطات و فناوری اطلاعات، می توانند از وام وجوه اداره شده استفاده كنند. بر مبنای اعلام كارگروه وجوه اداره شده، سقف تسهیلات در حالت كلی ۳۰ میلیارد ریال و برای موارد خاص با تصمیم كارگروه مبلغ ۵۰ میلیارد ریال است و مبلغ تسهیلات اعطایی با ضمانت سفته ظهر نویس شده از مبلغ ۳۰۰۰ میلیون ریال به ۴۵۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا كرد.
همچنین، نرخ كارمزد تسهیلات برای طرح های توسعه كسب و كار برای شركت های مستقر در استان تهران ۱۰ درصد و این رقم برای شركت های سایر استان ها ۸ درصد مصوب شد. نرخ كارمزد تسهیلات برای طرح های تحقیق و توسعه و طرح هایی كه در جهت اولویت ها و برنامه های اعلام شده با استفاده از سایت وام وجوه اداره شده باشد، به میزان ۶ درصد مورد تصویب قرار گرفت. نرخ تسهیلات سرمایه در گردش هم به میزان ۱۲ درصد و بازپرداخت یك ساله محاسبه می گردد. سقف تسهیلات قابل پرداخت بر مبنای توان مالی شركت ها مطابق جدول زیر است:


1397/10/01
15:21:10
4466
5.0 / 5
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت