گمرك اعلام كرد

شرایط ثبت اطلاعات گوشیهای وارداتی همراه مسافر

شرایط ثبت اطلاعات گوشیهای وارداتی همراه مسافر

به گزارش ابرنت گمرك جمهوری اسلامی ایران درباره چگونگی ثبت اطلاعات تلفن همراه مسافری توضیحاتی برای متقاضیان اعلام نمود.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، پیرو اطلاعیه های قبلی در خصوص ارسال اطلاعات گوشیهای مسافری ثبت شده در سامانه گمرك به وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرك جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود كه بعد از ثبت اطلاعات به هیچ وجه نیازی به رجوع حضوری به گمرك ایران به منظور پیگیری ارسال اطلاعات نیست و صرفاً بعد از ثبت اطلاعات در سامانه گمرك، فایل مربوطه طبق بازه های زمانی اعلام شده به همتا ارسال می گردد.
بر این اساس، متقاضیانی كه قصد ثبت گوشیهای مسافری دو سیم كارته در سامانه گمرك را دارند، حتما باید هر دو شناسه IMEI تلفن همراه خویش را در سامانه گمرك ثبت كنند.
طبق اعلام گمرك جمهوری اسلامی ایران، اگر هر دو شناسه imei در سامانه ثبت نشود، فعال سازی برای هیچ كدام از سیم كارت ها صورت نمی گیرد.
به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، درباره علت تعلیق ثبت گوشی مسافری در سامانه همتا اعلام نمود كه در این زمینه قطع سامانه همتا و گمرك درست نیست؛ بلكه مبحث وصل سیستم سامانه نیروی انتظامی به گمرك مطرح است كه باید اتفاق می افتاد. قرار بود این اتصال برای مشخص شدن دقیق واردات گوشی با استفاده از مسافر صورت بگیرد، نه این كه به اسم بار مسافر، بتوان خارج از روال های مورد تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت، گوشی وارد كرد.1397/09/29
20:00:11
5.0 / 5
4480
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ابر نت