ستاری:

بینش جدیدی در سرمایه گذاری زیست بوم استارتاپی رخ داده است

بینش جدیدی در سرمایه گذاری زیست بوم استارتاپی رخ داده است

ابرنت: معاون علمی و فناوری رییس جمهور در آیین امضا قرارداد سرمایه گذاری حركت اول (همراه اول) با یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: بینش جدیدی در سرمایه گذاری زیست بوم استارتاپی و شركت های دانش بنیان توسط مجموعه های بزرگ رخ داده است.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در آیین امضا قرارداد سرمایه گذاری حركت اول (همراه اول) با یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: مشكل بزرگ در اكوسیستم استارتاپی كمبود سرمایه گذاری های خطرپذیر است. استارتاپ ها زمانی كه رشد می كنند نیاز به سرمایه گذاری خطرپذیر دارند و اگر به آنها بی توجهی نماییم سرمایه گذار خارجی جذب می كنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به این كه سرمایه گذار خارجی هم در نوع خود قابل اهمیت است و مشكل محسوب نمی گردد، بیان كرد: اگر شركت های بزرگی مانند همراه اول یا سایر شركت های فعال ایرانی در این حوزه مانند (همراه اول، ایرانسل، رایتل و غیره) به این نتیجه برسند كه برای دستیابی به آینده بهتر باید در اكوسیستم استارتاپی سرمایه گذاری كنند و از رویكرد سرمایه گذاری سنتی دور شوند اقدام بزرگی صورت گرفته است. سرمایه گذاری صورت گرفته هم ایرانی خواهد بود.
وی با تبریك به بینش جدیدی كه در شركت همراه اول رخ داده است، اضافه كرد: نتیجه این سرمایه گذاری استارتاپی كه تزریق نوآوری به كشور و به خود مجموعه همراه اول است را بزودی شاهد خواهیم بود. امیدواریم این حركت و دیدگاه پیشرفته سرمایه گذاری در استارتاپ ها و حوزه های علمی و فناورانه ادامه داشته باشد.
طبق اعلام مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح كرد: اگر خواهان حضور جوانان و اشتغال آنان در كشورمان باشیم باید بر روی آنها سرمایه گذاری نماییم. كشور ما دارای كمبود منابع مالی نیست. بلكه حركت روبه جلو را مشكلات تفكر و فرهنگی كند می كند. باید كوشش كرد تا امكان و ایده های جدید تولید شود.1397/09/19
14:29:08
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: ارتباطات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت