تحقق خانه هوشمند با غول تكنولوژی چینی

تحقق خانه هوشمند با غول تكنولوژی چینی

به گزارش ابرنت شركت چینی شیائومی به منظور توسعه پلتفرم خانه های هوشمند و اینترنت اشیا می خواهد وارد همكاری با شركت سوئدی IKEA شود.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند كه این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش كاربران می خورد. باید اظهار داشت كه اینترنت اشیا به كاربران ساكن در شهرهای هوشمند این امكان را می دهد كه با استفاده از دستگاه های الكترونیكی و هوشمند خود به كارها و فعالیت های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهد نمود.

اینترنت اشیاء (IoT) به مفهوم یك شبكه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و بر مبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباطند.

این سیستم جدید كنترل از طریق دور و كنترل هوشمند اشیاء و دستگاه ها، امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همینطور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

حالا اخیرا شركت چینی شیائومی كه در سالهای اخیر تبدیل به یكی از بزرگترن غول های تكنولوژی فعال در حوزه فناوری و گجت های هوشمند شده است، اعلام نموده است كه به منظور توسعه پلتفرم های مربوط به اینترنت اشیا و خانه هوشمند با شركت سوئدی IKEA فعال در حوزه تجارت و خرده فروشی لوازم خانگی و مبلمان وارد همكاری های جدیدی شود تا بدین ترتیب بتواند محصولات جدید و باكیفیت هوشمندی را وارد بازارهای جهانی كند و به كاربران و علاقمندان گجت های هوشمند این امكان را بدهد كه از جدیدترین فناوری های روز در خانه های خود بهره گیری كنند.

پیشتر گزارش هایی انتشار یافته بود كه نشان می داد چین در زمینه توسعه اینترنت اشیا ( IoT ) و خانه هوشمند از سایر كشورهای جهان پیشی گرفته و خیلی از شركت های مخابراتی و غول های تكنولوژی فعال و مستقر در این كشور هستند كه افسار این صنعت نوظهور را در دست گرفته اند.

بر اساس گزارش وب سایت android Authority، این همكاری به عقیده كارشناسان و تحلیلگران می تواند به یكپارچگی محصولات هوشمند شیائومی با لوازم خانگی و دستگاههای برقی و الكترونیكی IKEA منجر شود.

با توجه به آنكه شیائومی در خیلی از بازارهای كشورهای مختلف در جهان توانسته است به سهم قابل توجهی از بازار محصولات تكنولوژی دست یابد، این همكاری می تواند رشد بازار گجت های هوشمند شیائومی و همینطور محبوبیت آنرا به میزان چشمگیری افزایش دهد و شهروندان هم بدین ترتیب قادر خواهند بود با ارسال دستورات صوتی وسائل و لوازم موردنیاز خود در خانه كنترل كنند.1397/09/11
18:30:17
4720
5.0 / 5
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ابر نت