وزیر ارتباطات خبر داد:

گوشی تلفن همراه بزودی ارزان میگردد

گوشی تلفن همراه بزودی ارزان میگردد

ابرنت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه گوشی تلفن همراه بزودی ارزان می شود، از رفع توقیف گوشیهای تلفن همراه موجود در گمركات آگاهی داد.


به گزارش ابرنت به نقل از صدا و سیما، محمد جواد آذری جهرمی درانتها نشست مشترك با وزیر صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاههای فعال در تنظیم بازار كه در وزارت صنعت، معدن و تجارت، برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست، اعلام گردید كه قاضی مربوطه، به رفع توقیف محموله های تلفن همراه موجود در گمرك رای داده و در این نشست مقرر شد كارگروهی، كار هماهنگی با سایر دستگاههای مربوط برای عرضه هرچه سریعتر این گوشیها به بازار را دنبال كند.
وی اضافه كرد: علاوه بر مشكلات ناشی از افزایش نرخ ارز، كمبود عرضه باز سبب بروز حباب در این بازار شده است كه امیدواریم با افزایش عرضه، هرچه سریعتر این كالا كاهش قیمت یابد.
آذری جهرمی همین طور از فراخوان برای واردات تلفن همراه آگاهی داد و اظهار داشت: در این نشست مقرر شد با عنایت به مسایلی كه وارد كنندگان قبلی داشتند از ظرفیت های جدید برای تامین گوشیهای مورد نیاز بازار استفاده گردد و بررسی مشكلات ارزی وارد كنندگان بدلیل نبودن نماینده بانك مركزی در جلسه امروز، به جلسه دیگری موكول شد.
وزیر ارتباطات همین طور حمایت همه جانبه از تولیدات داخلی با كیفیت در این عرصه را یكی دیگر از تصمیمات جلسه مشترك امروز دانست و اظهار داشت: یكی از برندهای تلفن همراه داخلی (GLX) كه پیشتر از نظر میزان استفاده رتبه ۲۰ را باز نداشت به رتبه هفتم برندهای بازار ایران صعود كرده كه این امر نشان داده است اگر قیمت و كیفیت گوشی تولید داخل مطلوب باشد مردم به آن رغبت پیدا می كنند.
وی اضافه كرد: قرار شد دفتر صنایع الكترونیك وزارت صنعت كه متولی اصلی این سوژه است با همكاری معاونت فناوری وزارت ارتباطات طرح ویژه ای برای پشتیبانی از شركتهای تولید كننده گوشی تلفن همراه داشته باشند تا شركت های داخلی با ارتقای كیفیت محصولات خود بتوانند بخشی از نیاز بازار را تامین كنند.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه امروز با این واقعیت روبرو می باشیم كه نرخ ارز قدرت خرید مردم را كاهش داده اظهار داشت: این امر البته فرصت مناسبی برای شركتهای تولید داخل هست كه بتوانند سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند و البته حمایت دولت كه از جنس رفع موانع تولید خواهد بود می تواند در این مسیر كمك باشد چونكه حمایت بی قید و شرط دولت مدلول ندارد و باید متناسب با تضمین كیفیت بسته های حمایتی تعریف شود كه قرار شد این سوژه در طرح مشترك دو وزارتخانه بررسی شود.
وی با اشاره به اینكه جلسه امروز با هماهنگی همه دستگاههای دخیل در تنظیم بازار همچون قوه قضاییه و دادستانی كل كشور، وزارت اطلاعات، وزارت صنعت، وزارت دادگستری، وزارت ارتباطات، سازمان تعزیرات و ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز برگزار گردید و امیدواریم با هماهنگی بین بخشی، بخش مهمی از مشكلات مردم برطرف شود اظهار داشت: البته بخش زیادی از این تلاطمات بازار، ناشی از تلاطمات ارزی بود و بخشی دیگر بدلیل كمبود عرضه به وجود آمد كه امیدواریم با تدبیر، این حباب به وجود آمده از میان برود.
متصل نشدن سامانه دستگاهها به هم مانع تحقق دولت الكترونیك است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: مشكل اصلی تحقق نیافتن دولت الكترونیك، متصل نشدن اطلاعات و سامانه های دستگاههای اجرایی با یكدیگر است.
آذری جهرمی اضافه كرد: بیشتر دستگاههای اجرایی در تحقق دولت الكترونیك گامهای خوبی در سطح دستگاه خود برداشته اند و البته برخی دستگاهها باز عملكرد خوبی در این زمینه نداشته اند اما آنچه علت تحقق نیافتن دولت الكترونیك است متصل نشدن این سامانه ها با یكدیگر است.
وی در ارزیابی عملكرد وزارت صنعت در زمینه تحقق دولت الكترونیك اظهار داشت: در ارزیابی های ما وزارت صنعت پس از وزارت امور اقتصادی و دارایی در جایگاه دوم قرار گرفته و در تحقق دولت الكترونیك كارهای خوبی همچون سامانه های همتا و... انجام داده است.
وزیر ارتباطات همكاری بین دستگاهی را همیشه موفقیت آمیز دانست و اظهار داشت: تا وقتی سامانه های دستگاههای مختلف به هم متصل نشوند ارزش افزوده احداث نمی گردد.
وی اضافه كرد: پروژه ثبت تلفن همراه (رجیستری) نتیجه اتصال سامانه های بین دستگاههاست و همین طور پروژه كارت سوخت كه الان در كشور در حال پیگیری است و متولی اصلی آن وزارت نفت و شركت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی است، دو نمونه موفق همكاری بین دستگاههاست.
آذری جهرمی اضافه كرد: وزارت صنعت در لایه اتصال به سامانه سایر دستگاهها هم پیشتاز بوده و همواره در این زمینه با گارد باز برخورد كرده و نمره این وزارتخانه در مركز تبادل اطلاعات دولت الكترونیك كه در وزارت ارتباطات مستقر هست نمره خوب و بالایی بوده است.

وی در تشریح اهمیت دولت الكترونیك در مبارزه با فساد باز اظهار داشت: امروز به صورت مثال وزارت صنعت تصمیماتی برای كاهش واردات بی رویه می گیرد و ابلاغ می كند در صورتی كه این امر در جهان یك رویه نیست و لازم نیست چنین اتفاقاتی بیافتد كه مشكلاتی به دنبال دارد و اگر وزارت صنعت به دیتابیس سازمان امور مالیاتی متصل باشد می تواند برمبنای پروفایل مالیاتی شركت درخواست كننده واردات، آنرا ارزیابی و پاسخ استعلام را بدهد.

1397/09/09
22:49:31
5.0 / 5
4571
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ابر نت