پیشنهاد وزیر ارتباطات برای كاهش نرخ مكالمه در روزهای اربعین

پیشنهاد وزیر ارتباطات برای كاهش نرخ مكالمه در روزهای اربعین

ابرنت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش نرخ مكالمه به علت افزایش نرخ ارز اطلاع داد و اظهار داشت: تماس های دو سیم كارت ایرانی در عراق بسیار گران می شود، از این رو زوار برای تماس با ایران به گونه ای برنامه ریزی كنند كه تماس از ایران به عراق باشد؛ چون نرخ مكالمه ارزان تر می گردد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه بازدید از برج فناوری دانشگاه امیركبیر در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات در روز اربعین حسینی، اظهار داشت: مذاكرات سیاسی فشرده ای از جانب سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی با هیات اتصالات عراق داشت و هم تیمی از وزارت ارتباطات با همتایان خود در وزارت ارتباطات عراق مذاكراتی داشتیم.

وی با بیان این كه طی دو سال گذشته، تفاهم نامه هایی با این كشور منعقد كرده بودیم، خاطرنشان كرد: علاوه بر آن سندی را امضا كردیم ولی متاسفانه در زمان اجرا، اجرایی نشد ولی امسال مذاكرات انجام شده، عملیاتی شد و به اپراتورها اعلام گردید كه نرخ مكالمات بین المللی ایران به عراق كه به ۳۰۰۰ تومان رسیده بود، با نرخ ۹۰۰ تومان محاسبه شود.

آذری جهرمی كاهش نرخ مكالمه را ناشی از تعاملات طرف ایرانی و عراقی دانست و خاطرنشان كرد: علاوه بر آن حجم كانال های ارتباطی دو كشور دو برابر شد تا اشباع ظرفیت را در روزهای اربعین نداشته باشیم.

وی افزود: از جانب طرف عراقی پیگیری هایی صورت گرفت كه در شهرهای نجف و كربلا و مسیر این دو شهر تمهیدات ارتباطی ویژه ای از جانب اپراتورهای عراقی دیده شده است.

وزیر ارتباطات با بیان این كه علی رغم تمهیدات اندیشیده شده، تصور ما بر این است كه در راه نجف به كربلا در ساعات پیك هم چنان مشكلات ارتباطی داشته باشیم، اظهار نمود: این امر طبیعی است چون این حجم از جمعیت ظرفیت های خاص ارتباطی را می طلبد ولی از آنجائیكه برای بازه زمانی خاصی استفاده می شود، توجیه اقتصادی برای توسعه این ظرفیت برای اپراتورهای عراقی وجود ندارد ولی تلاش هایی برای افزایش ظرفیت داشته اند.

آذری جهرمی با اشاره به عرضه خدمات Wi-Fi در روزهای اربعین توضیح داد: اپراتورهای عراقی در تلاش هستند در راه نحف به كربلا خدمات دهی كنند، به گونه ای كه حدود ۱۴۰۰نفر در دو نقطه از ۱۰ نقطه كه هم اكنون جمعیت رسیده بود و از سیستم استفاده می كردند و گزارش ها حاكی از عرضه خدمات ارتباطاتی باكیفیت بوده است.

وی از برقراری پوشش اینترنتی در صحن حضرت زهرا(س) طی امروز و فردا از جانب اپراتورهای عراقی اطلاع داد و خاطرنشان كرد: در محل استراحت در محل حرم امیرالمومنین (ع)، زائران می توانند از این خدمات Wi-Fi بهره مند شوند.

وزیر ارتباطات با تاكید بر این كه در سمت داخل كشور هم تمهیدات لازم اندیشیده است، اظهار داشت: مسیرهای منتهی به مسیرهای مرزی خدمات ارتباطی فراهم گشته است.

وی با بیان این كه در چهار مسیر مرزی داخل كشور آماده سازی شده است، اضافه كرد: هزینه های زیادی برای تجهیز مسیرهای مرزی صرف شد، برای آن كه مرزها تجهیز شوند ولی مورد استفاده قرار نگرفتند. در مرزهای "شلمچه"، "چزابه" و "مهران"، تجهیزات ارتباطی شامل پست بانك و خودپردازان برای پرداخت و دریافت وجوه در نظر گرفته شد.

آذری جهرمی استفاده از بالن های ارتباطی و خدمات ۴G را از دیگر خدمات عرضه شده نام برد و خاطرنشان كرد: خدمات ۴G پوشش زیادی یافته است، ضمن آن كه خدمات Wi-Fi همانند سال های قبل در نقاط مرزی تعبیه شده است.

وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش نرخ ارز، خاطرنشان كرد: این نوسانات سبب شده است كه رومینگ دیتا و Voice افزایش نرخ داشته باشد، به گونه ای كه دو سیم كارت ایرانی اگر بخواهند در عراق با هم تماس بگیرند و هر دو در عراق باشند، مكالمه بین المللی به حساب می آید و بسیار گران می گردد.

او با تاكید بر این كه نرخ رومینگ دیتا هم گران می شود، سفارش كرد: زوار از سیم كارت های عراقی استفاده كنند؛ چراكه در مرز اپراتورهای عراقی حضور دارند و در شهرهای نجف و كربلا و در مسیرها هم حضور دارند و زوار می توانند با سیم كارت های عراقی تهیه كنند.

وی تصریح كرد: زوار ایرانی برای تماس با كشور به گونه ای مدیریت كنند كه از ایران به عراق تماس گرفته شود؛ چراكه نرخ تماس ایران با عراق ارزان تر خواهد بود.

آذری جهرمی افزود: زوار در راه پیاده روی اربعین در ساعات پیك موبایل كم تر استفاده كنند چون جمعیت كه ساكن می گردد از تعداد آنتن های BTS های موجود در منطقه بیش تر است، از این رو در ساعات غیر ساعات پیك از موبایل استفاده كنند.
1397/07/28
19:02:21
5.0 / 5
4385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ابر نت