بررسی یك موسسه تحقیقاتی؛

قابلیت ضدردگیری مرورگرها عملا بی اثر است

قابلیت ضدردگیری مرورگرها عملا بی اثر است

ابرنت: میلیون ها نفر از كاربران وب در سراسر جهان قابلیت عدم ردگیری فعالیت های خویش را در زمان استفاده از انواع مرورگرهای اینترنتی فعال می كنند، اما این كار عملا بی فایده است.به گزارش ابرنت به نقل از دیجیتال ترندز، بررسی های موسسه تحقیقاتی فارستر نشان داده است قابلیت مورد اشاره موسوم به Do Not Track كه در خیلی از مرورگرهای اینترنتی موجود است، نه تنها جلوی دسترسی سایت های مختلف به اطلاعات خصوصی كاربران را نمی گیرد، بلكه حتی به برخی شركت های تبلیغاتی هم امكان می دهد به داده های خصوصی افراد دسترسی داشته باشند.
تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان داده است یك چهارم بزرگسالان آمریكایی قابلیت Do Not Track را بر روی مرورگرهای خود فعال كرده اند تا از حریم شخصی خود در فضای مجازی حفاظت كنند. اما بررسی ها نشان داده است كه بعنوان نمونه این كار جلوی دسترسی وب سایت گوگل به سابقه وبگردی كاربران را نمی گیرد. چونكه این موتور جستجو به گونه ای طراحی شده كه مانع از موفقیت ابزار مورد اشاره می گردد و آنرا خنثی می كند.
تعداد وب سایت هایی كه به فعال شدن قابلیت Do Not Track احترام می گذارند اندك است و همچون این وب سایت ها می توان به رد – ایت، پینترست و مدیوم اشاره نمود. اما یاهو و توئیتر هم توجهی به این امر ندارند.
باید توجه داشت كه این نوع تخلفات باعث جریمه شدن وب سایت های متخلف هم نمی گردد و بنابراین سازندگان برخی مرورگرها مانند فایرفاكس به صورت علنی از تاثیرگذاری Do Not Track اظهار ناامیدی كرده اند. ازاین رو تا زمانی كه قوانینی بازدارنده در این زمینه وضع نشود، فعال كردن قابلیت Do Not Track فایده ای نخواهد داشت.

1397/07/25
16:28:22
5.0 / 5
4549
تگهای خبر: اینترنت , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ابر نت