هزینه قطعات گرانترین آیفون ۴۴۳ دلار است!

هزینه قطعات گرانترین آیفون ۴۴۳ دلار است!

ابرنت: تحلیل های یك شركت كانادایی نشان داده است هزینه سرهم كردن و قطعات داخلی آیفون ایكس اس مكس با حافظه ۲۵۶ گیگابایت فقط ۴۴۳ دلار است اما این آیفون با قیمت ۱۲۴۹ دلار عرضه شده است.به گزارش ابرنت به نقل از دیلی میل، اپل با كاستن بعضی از قطعات در نمایشگر آیفون «ایكس اس مكس» قیمت این دستگاه را كنترل كرده است.
درهمین راستا شركتTechlnsight تخمین می زند هزینه تركیب و قطعات آیفون «ایكس اس مكس» با حافظه ۲۵۶ گیگابایت حدود ۴۴۳ دلار است. این درحالی است كه هزینه قطعات آیفون ایكس با حافظه ۶۴ گیگابایتی در سال قبل ۳۹۵.۴۴ دلار بود. از جانب دیگر آیفون ایكس اس مكس در آمریكا به قیمت ۱۲۴۹ دلار فروخته می گردد.
شركت كانادایی Techlnsight موبایل ها را باز و قطعات آنها را تحلیل می كند.
اپل چندی قبل از سه موبایل رونمایی نمود كه یكی از آنها آیفون «ایكس اس» بود. قیمت پایه این دستگاه از ۹۹۹ دلار است. علاوه بر آن آیفون« ایكس آر» هم با قیمت مقرون به صرفه ۷۴۹ دلار رونمایی گردید. اما آیفون «ایكس اس مكس» با نمایشگر ۶.۵ اینچی «او ال ای دی » بعنوان گرانترین آیفون تولید شده، با قیمت پایه ۱۰۹۹ دلار عرضه شده است.
به هرحال تحلیل هزینه هایTechlnsight نشان می دهد، تنها قطعه گرانقیمت آیفون «ایكس اس مكس» نمایشگر آن با بهای ۸۰.۵۰ دلار است. این درحالی است كه قیمت نمایشگر ۵.۸ اینچی آیفون «ایكس» ۷۷.۲۷ دلار است. آیفون ایكس سال قبل ارائه شد.
افزایش اندك قیمت آیفون «ایكس اس مكس» در مقایسه با آیفون «ایكس»، به علت آن است كه اپل برخی اجزای مربوط به سیستم لمس سه بعدی را حذف كرده است. البته قیمت قطعات حذف شده فقط ۱۰ دلار بوده است.
به هرحال باب اودانل از شركت TECHnalysis Research اعتقاد دارد تصمیم اپل برای تمركز بر عرضه موبایلی با نمایشگر بزرگتر از لحاظ اقتصادی درست بوده است.
البته سخنگوی اپل در این باره اظهار نظری نكرده است.

1397/07/04
22:27:07
5.0 / 5
4468
تگهای خبر: آیفون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ابر نت