تلاش سامسونگ برای کاهش قیمت گوشیهای تاشو

تلاش سامسونگ برای کاهش قیمت گوشیهای تاشو

ابرنت: سامسونگ الکترونیکس سرگرم مذاکره با شرکای تامین کننده قطعات خود بمنظور کاهش هزینه تولید گوشیهای تاشو است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین سازنده تلفن هوشمند در جهان است، اولین سازنده بزرگی است که یک گوشی تاشو با قیمت کمتر از ۱۰۰۰ دلار عرضه نموده و گوشی گلکسی زد فلیپ ۹۹۹ دلاری این شرکت، به سرعت به یکی از محبوب ترین مدلهای این بخش بازار، تبدیل گشته است.

تی ام راح، مدیر واحد موبایل سامسونگ به بلومبرگ نیوز اظهار داشت: ما تلاش می نماییم در موقعیت قیمتی خود، یک پرش انجام دهیم. ما بطور جدی به مسئله زمان بندی فکر می نماییم اما مطمئنا کار دشواری است.

پایین بردن قیمت، به گوشیهای تاشوی سامسونگ کمک خواهدنمود با مدلهای آیفون که قیمت آنها از ۷۹۹ دلار آغاز می شود، رقابت جدی تری داشته باشند.

رکود بازار تلفن هوشمند در یک سال و نیم گذشته، بر رشد بازار گوشیهای تاشو تاثیری نگذاشته است. برآوردهای مختلفی از رشد این بخش در سال های آتی وجود دارد. شرکت "آی دی سی" پیش بینی کرده است که حدود ۵۰ میلیون دستگاه گوشی تاشو در سال ۲۰۲۷ فروخته خواهد شد و در مقابل، شرکت "کانترپوینت ریسرچ" میزان فروش در همین سال را ۱۰۰ میلیون دستگاه تخمین زده است. فرض کانترپوینت برمبنای پیش بینی عرضه یک آیفون تاشو تا دو سال آینده بوده است.

استراتژی دوگانه سامسونگ برای عرضه گوشیهای تاشو به عنوان محصولات گرانقیمت از یک سو و در عین حال، کاهش هزینه مدلهای رده پایین، برای تضمین برتری این شرکت در بازار است. رقبای اندرویدی این شرکت در چین، حالا همگی گوشیهای تاشو معرفی کرده اند اما این مدلها تا حدود زیادی محدود به بازار داخلی بوده اند.

گوگل هم با معرفی گوشی "پیکسل فولد" در چند منطقه، وارد این رقابت شده اما این سامسونگ است که بزرگترین فروشنده جهانی گوشیهای تاشو با دسترس پذیری گسترده مانده است.

به گفته راح، رقابت رو به رشد، گواهی برای فراگیر شدن گوشیهای تاشو است. سامسونگ با همکاری با شرکای نرم افزاری مانند گوگل، متا پلت فرم و مایکروسافت، بدنبال حفظ برتری خود است. این شرکت مشغول مذاکره با گوگل و مایکروسافت درباره ی همکاری درباب هوش مصنوعی مولد است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این مدیر سامسونگ اظهار داشت: این شرکت به تلاش ها برای توسعه سهم خود در بازار چین که یک درصد است، ادامه می دهد.
1402/05/09
07:58:04
0.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ابر نت