بررسی آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

بررسی آخرین وضعیت سرعت اینترنت در ایران و جهان

ابرنت: میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران در ماه فوریه سال 2023، 35.03 مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل 10.50 مگابیت بر ثانیه و تأخیر 29 میلی ثانیه است که رتبه ایران را به 61 از میان 137 کشور رسانده است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی محسوب می شود. وب سایت Speedtest یکی از سایتهایی است که فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.

طبق آخرین آمار انتشار یافته در وب سایت اسپیدتست، تا ماه فوریه ۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۹.۷۷ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۱۸ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود ۷۸.۶۲ مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۴.۳۹ مگابیت برثانیه و تأخیر ۹ میلی ثانیه است.این درحالی است که در ماه ژانویه ۲۰۲۳، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۷.۹۸ مگابیت برثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۹.۷۵ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۸میلی ثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت هم میانه جهانی سرعت دانلود ۷۶.۳۴مگابیت بر ثانیه، میانه جهانی سرعت آپلود ۳۳.۳۶ مگابیت برثانیه و تأخیر ۱۰ میلی ثانیه بود.

رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه فوریه ۲۰۲۳ به ترتیب به امارات متحده عربی(۱۷۹.۶۱)، قطر(۱۶۰.۳۳)، کره جنوبی(۱۳۸.۴۶)، نروژ(۱۳۱.۲۳) و دانمارک (۱۲۳.۶۶) متعلق می باشد. همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان به ترتیب سنگاپور(۲۳۷.۱۵) چین(۲۲۶.۷۷)، موناکو(۲۲۶.۰۳)، شیلی(۲۲۴.۴۴)، امارات متحده عربی(۲۱۹.۴۷) متعلق می باشد.

بر اساس اطلاعات این وب سایت، در زمان بررسی شده میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۰۳ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۵۰ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۶۱ از میان ۱۳۷ کشور رسانده است.این در حالی است که در ماه ژانویه ۲۰۲۳ میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۳۵.۸۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل ۱۰.۵ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۵۶ از میان ۱۳۸ کشور رسانده بود.

بر اساس این آمار، اینترنت موبایل ایران در حال حاضر از مراکش و مولداوی سریع تر و از برزیل و آفریقای جنوبی کندتر است.در حوزه اینترنت ثابت نیز میانه سرعت دانلود در ایران ۱۱.۲۷ مگابیت بر ثانیه، میانه سرعت آپلود ۱.۹۷ مگابیت بر ثانیه و تأخیر ۳۰ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۷ از میان ۱۸۰ کشور می رساند. بر طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران در حال حاضر از گینه و الجزایر سریع تر و از نیجریه و سورینام کندتر است.

منبع:

1402/01/01
02:51:55
0.0 / 5
204
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ابر نت