جزییات فعال شدن تماس تصویری بوسیله تلفن همراه

جزییات فعال شدن تماس تصویری بوسیله تلفن همراه

ابرنت: با گذشت چندین سال از توقف تماس تصویری بوسیله تلفن همراه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نموده که این امکان به زودی و بدون نیاز به نصب نرم افزار فعال خواهد شد و هزینه زیادی هم نخواهد داشت.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، موضوع برقراری تماس تصویری بوسیله تلفن همراه برای نخستین بار طی سالهای قبل و توسط اپراتور سوم تلفن همراه عنوان شد اما بعد از مدتی این طرح به سبب برخی مخالفت ها متوقف شد؛ بااینکه بعد از مدتی هر بار اعلام گردید که مشکل این سرویس در آینده نزدیک حل می شود اما با گذشت سال ها مردم برای دسترسی به تماس تصویری به رسانه های اجتماعی و نرم افزارهای موجود که از این امکان برخوردار می باشند مراجعه می کردند.
اما در رابطه با کارهای اپراتور سوم تلفن همراه در بحث برقراری امکان تماس تصویری، همانطور که در دولت های گذشته هم بر آن تاکید شد بحث فرهنگسازی و توجه به مباحث فرهنگی مهم اعلام و تاکید شده بود در این میان گاهی ممکنست افراد به سبب اینکه اطلاعات دقیقی درباره ی ی نحوه برقراری تماسهای تصویری ندارند، دستخوش نگرانی هایی شوند.
اپراتور سوم مدعی بود که قبل از این دراین زمینه تدابیر مختلفی اندیشیده تا از بروز هر نوع مشکل دراین زمینه جلوگیری شود و برای مکالمه با سیمکارت رایتل فرد از این اختیار برخوردارست که نوع مکالمه خودرا بصورت صوتی یا تصویری انتخاب نماید. علاوه بر این حتی امکانی نیز وجود دارد که فرد در مکالمات تصویری، تصویر خودرا حذف کرده و تصویری جایگزین و یا حتی یک فایل ویدئویی بجای آن قرار دهد.
هم چنین در آن زمان اعلام گردید که در سیمکارت های اپراتور این امکان مهیا شده که افراد تماس تصویری مخاطب ناشناس را نپذیرند و در قالب ارسال پیامکی به فردی که خواهان تماس تصویری است اینگونه بیان کنند که ترجیح می دهند از تماس صوتی بهره گیرند.
در همان زمان اپراتور سوم تلفن همراه(رایتل) که در آن دوره تنها ارائه کننده خدمات نسل سوم ارتباطی در کشور بود، پیوست فرهنگی خودرا آماده و آنرا برای تصویب به سازمان تنظیم مقررات ارسال کرد. این سازمان نیز بعد از مدتی کار بر روی پیوست طراحی شده در نهایت آنرا جهت بررسی های بیشتر و تصویب نهایی به شورای عالی فضای مجازی ارسال کرد اما با این وجود با گذشت ماه های متوالی هر بار دراین زمینه تنها به ذکر این نکته بسنده شده که با تصویب پیوست مذکور در آینده شاهد اتصال مجدد این سرویس خواهیم بود.
تا این که دبیر شورای عالی فضای مجازی در آن زمان از پایان پروسه تهیه و تصویب پیوست فرهنگی خدمات اپراتورهای نسل سوم و بالاتر تلفن های همراه در کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی فضای مجازی کشور برای تصویب در جلسه شورای عالی فضای مجازی آگاهی داد.
اما در نهایت بعد از مخالفت ها و موافقت ها این سرویس در آن زمان راه اندازی نشد. اما بتازگی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر جدیدی دراین زمینه داد و اعلام نمود به زودی تماس تصویری بوسیله تلفن همراه بدون نصب نرم افزار فعال خواهد شد و هزینه زیادی نیز نخواهد داشت. اما جزئیات دقیق و نحوه فعال سازی و سرویس دهی این خدمت هنوز بطور دقیق اعلام نشده و باید منتظر اعلام مراجع رسمی و مسئولان باشیم.
منبع:

1401/11/27
13:00:24
0.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ابر نت