اطلاعات ۳۷ میلیون مشترک اپراتور آمریکایی به سرقت رفت

اطلاعات ۳۷ میلیون مشترک اپراتور آمریکایی به سرقت رفت

ابرنت: به گزارش ابرنت، شرکت تی موبایل آمریکا اعلام نمود یک هکر، اطلاعات ۳۷ میلیون مشتری این شرکت را به سرقت برده است اما این اطلاعات حاوی اطلاعات پرداخت، کلمات عبور یا سایر اطلاعات شخصی مهم نبوده اند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، این اپراتور تلفن همراه آمریکایی در یک اظهارنامه فدرال، اعلام نمود این هک را در پنجم ژانویه شناسایی کرده و موفق شده است منبع هک را ردیابی کرده و در عرض یک روز، متوقف نماید.

تی موبایل اعلام نمود تحقیقات ادامه دارد اما گویا این هکر، اطلاعات را از یک نقطه ورودی عرضه دهنده اطلاعات مشتری، به دست آورده است و به نظر نمی رسد سیستم ها یا شبکه این شرکت را هک کرده باشد.

اطلاعات به سرقت رفته شامل نام، نشانی، ایمیل و شماره تلفن مشتریان به همراه شماره حساب و جزئیات اشتراک آنهاست. این هکر به اطلاعات کارت اعتباری، کلمات عبور و شماره تأمین اجتماعی مشتریان تی موبایل دسترسی پیدا نکرده است. حتی بدون این اطلاعات حساس، هکرها امکان دارد قادر باشند مشتریان این شرکت را برای دزدی یا رخنه به حسابهای دیگر، هدف بگیرند.

تی موبایل در اطلاعیه ای به مشتریانش اعلام نمود همه این اطلاعات به سرقت رفته، اطلاعاتی هستند که در پایگاه داده بازاریابی یا دایرکتوری ها موجود هستند. بر مبنای تحقیقات این شرکت تا به این تاریخ، حساب ها و فاینانس مشتریان بر اثر این واقعه، به خطر نیفتاده اند.

این شرکت به مقامات اجرایی قانون اطلاع داده و مشتریانی که اطلاعات آنها امکان دارد مورد دسترسی هکر قرار گرفته باشد را آگاه کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تی موبایل در چند سال قبل با موارد مختلف رخنه اطلاعاتی روبرو شده است. یک هکر در سال ۲۰۲۱، اطلاعات شخصی شامل شماره تأمین اجتماعی و اطلاعات گواهینامه بیشتر از ۱۳ میلیون مشترک فعال و ۴۰ میلیون مشترک آتی این شرکت را به سرقت برد. تی موبایل شکایت گروهی در ارتباط با این رخنه اطلاعاتی را سال قبل با پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار، حل و فصل کرد.

منبع:

1401/11/01
12:11:20
0.0 / 5
382
تگهای خبر: ردیاب , سیستم , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
ابر نت