ویراستی نرم افزاری مستقل برای رساندن صدای ملت ها

ویراستی نرم افزاری مستقل برای رساندن صدای ملت ها

به گزارش ابرنت، عضو شورای عالی فضای مجازی معتقد است: سکوی ویراستی، نرم افزاری مستقل برای رساندن صدای ملت ها به جهانیان است، این نرم افزار دارای امکانات بسیار خوبی است و با تلاش جوانان ایرانی به راه افتاده است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، شبکه اجتماعی «ویراستی» که چند ماهی است شروع به کار کرده، طراحی شبیه به شبکه اجتماعی توییتر دارد و می توان از آن به عنوان «توییتر بومی» یاد کرد. شباهت های طراحی و تجربه کاربری ویراستی با توییتر آنقدر زیاد است که حتی لوگوی آن یادآور پرنده آبی توییتر است.

شروع فعالیت این شبکه اجتماعی بومی تقریباً با اعمال محدودیت برای دو پلت فرم خارجی در ایران و تاکیدها برای ورود کاربران به پلت فرم های داخلی جهت کاهش نیاز آنها به پلت فرم های خارجی، همزمان شده بااینکه مدیرعامل ویراستی در گفت و گو با یک رسانه هرگونه حمایت دولتی را مقطع فعلی رد کرده است.

مهدی انجیدنی-مدیرعامل ویراستی- معتقد می باشد این محصول یک توییتر بومی نیست تا کاربران در آن مطلب بومی بنویسند بلکه دنبال این هستند تا زیرساخت عرضه محتوای پرمیوم را فراهم آورند تا افراد بتوانند محتواهای اختصاصی خودشان را در ویراستی منتشر کنند. همین طور بدنبال ساخت یک رسانه تعاملی هستند که جایش در ایران خالی است.

طبق بررسیها آمار نصب و دانلود این شبکه اجتماعی در دو مارکت اندرویدی بازار و مایکت گفته شده زیر ۵۰۰ نصب است اما مدیرعامل شبکه اجتماعی ویراستی می گوید این شبکه اجتماعی، آینده موفقی خواهد داشت.

در همین رابطه رضا تقی پورانوری _ عضو شورای عالی فضای مجازی درباره ی راه اندازی نرم افزار ویراستی، اظهار کرده است: باتوجه به نقش رسانه های اجتماعی در زندگی آحاد مردم و لزوم اطلاع رسانی و نیاز به پیام رسانی مستقل، آزاد و به دور سلایق سیاسی و باتوجه به شرایط موجود در فضای بین الملل، طی سالهای اخیر همیشه این نیاز احساس شده که در کنار انواع دیگر پیامرسان ها و رسانه های اجتماعی فعال فعلی که با تلاش جوانان، نخبگان، دانش آموختگان و کارآفرینان داخلی راه اندازی شده اند و روز به روز بر تعداد کاربران این شبکه ها افزوده می شود، پیام رسانی برای رساندن صدای ملت به جهانیان راه اندازی شود که خوشبختانه با تاکید بر توان متخصصان داخلی طی هفته اخیر این مهم محقق شده و نرم افزاری به نام سکوی "ویراستی" که از نظر امکانات و توانمندی های داخلی شاید قویتر از نرم افزارهای خارجی است در کشور رونمایی و معرفی شده است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه حالا شاهد می باشیم خوشبختانه خیلی از نرم افزارهای داخلی با استقبال مردم کشورهای همسایه، منطقه ای شده و روزبه روز بر تعداد کاربران آن در خارج از کشور اضافه می شود، اضافه کرد: سکوی ویراستی، نرم افزاری مستقل برای رساندن صدای ملتها به جهانیان است، این نرم افزار دارای امکانات بسیار خوبی است و با تلاش جوانان ایرانی برای پاسخگویی به این مطالبه به راه افتاده است.

وی با اشاره به راه اندازی شبکه اجتماعی "ویراستی" افزود: البته ممکنست عده ای مطرح کنند با توجه به این که رسانه های اجتماعی بسیاری حالا موجود هستند چه نیازی به این کار بود، اما باید به این نکته نیز توجه کرد که در کنار تمام فرصت هایی که این پیامرسان ها ایجاد می کنند، شاهد بودیم که متاسفانه در مقاطع خاصی این رسانه های اجتماعی با اعمال سلیقه و محدودیت هایی مانع از پیام رسانی بصورت مستقل شدند خصوصاً در مقاطعی که مردم کشورهای مستقل و ملت ها خواستند که صدای خودرا به دنیا برسانند؛ بطور مثال بارها طی سالهای اخیر شاهد بودیم که مدیران توئیتر و نهادهای بالادستی شان با سیاست های یک جانبه و با هدایت و فشار حکومت ها محدودیت هایی اعمال کردند و بدون دلیل مانع از پیام رسانی مستقل توسط ملت ها شدند.

تقی پور اشاره کرد: تجربه سالیان اخیر نشان داده پلت فرم هایی که خودرا تابع قوانین ایالات متحده آمریکا می دانند به آسانی به حق آزادی بیان و استقلال مردم کشور ما تعرض می کنند. کدام ایرانی آزاده است که بپذیرد برنامه نویس یک کمپانی آمریکایی برای بود و نبود و چگونگی فعالیت صغیر و کبیر مردم ما در فضای مجازی تعیین تکلیف کند؟

وی اظهار داشت: در تاریخ سابقه ندارد که هیچ قدرتی توانسته باشد با وجود حمایت اکثریت قاطع یک ملت از یک قهرمان ملی نام و یاد او را به کلی حذف کند. کاری که این سکوها به آسانی چند کلیک با هشتگ و نام و تصویر حاج قاسم عزیز، آرمان قدس و یا هر چیز دیگری که از آن خوششان نیاید، در دنیای مجازی خود کرده اند! اینها خلاف میثاق نامه ملی ما یعنی قانون اساسی است و از همه شخصیت ها انتظار می رود در امتداد تحکیم و حفظ استقلال و آزادی ملت با پشتیبانی از سکو های ایرانی و حضور در آنها، سکوهای قانون شکن و متجاوز به حقوق ملت ایران را تنبیه کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اعلان اینکه طی روزهای گذشته مسئولان مختلفی به نرم افزار ویراستی پیوسته اند و از امکانات آن استفاده می نمایند، افزود: بیان این نکته لازم است که این نرم افزار از نظر قدرت اطلاع رسانی و پیام رسانی و انتشار محتوا شاید قویتر از توئیتر است، برای اینکه محدودیت های فنی که توئیتر درمورد تعداد عکس ها و فایل هایی که به پیوست پیام ها ارسال می شود را ندارد و امکاناتش در خیلی از زمینه ها بیش از توئیتر است.

طبق اطلاعات سایت خانه ملت، تقی پور با اشاره به این که خوشحالیم که در آستانه ولادت حضرت زهرا (س) این کاربزرگ در کشور به دست نخبگان، کارآفرینان و گروههای دانش بینان انجام شده تا مردم عزیز بتوانند با بهره گیری از سکوی ایرانی پیام خودرا بصورت مستقل به گوش مردم منطقه و جهانیان برسانند، اشاره کرد: در عین حال، این امتحان خوبی برای این نرم افزار هم هست که در عمل نشان دهد که می تواند بصورت مستقل تمام پیام ها را ارسال نماید از طرف دیگر مردم عزیز نیز بتوانند با این نرم افزار بدون محدودیت هایی که پیش ازاین توسط توئیتر و سایر پیامرسان ها بوسیله بستن صفحات اعمال می شد، پیام خودرا ارسال نمایند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلان اینکه شاهد بودیم که طی سالهای اخیر رسانه های اجتماعی خارجی با اعمال محدودیت صفحاتی که آثار مربوط به سردار دل ها درآن بود را بستند و خواستند مردم ما را تحقیر کنند، افزود: البته رفتار آنها شامل این آیه شریفه بود که" اراده می کنند با دهانشان نور الهی را خاموش کنند و خداوند نورش را کامل می کند ولو آنکه آنان دوست نداشته باشند" و اطمینان داریم با همت جوانان مان پیام حق به گوش جهانیان و سمع و بصر جهانیان خواهد رسید.

وی افزود: امیدوار هستم با بهره گیری از نرم افزارهایی که به دست جوانان ایرانی تهیه شده و با حضور شخصیت های مشهور و اثرگذار که مردم و خبرنگاران در رسانه های اجتماعی بدنبال مواضع آنها هستند، روز به روز شاهد شکوفایی بیشتر این ارزش ها و رساندن پیام های مستقل مردم منطقه به گوش جهانیان باشیم.

منبع:

1401/10/25
14:57:50
0.0 / 5
177
تگهای خبر: ارزش , حقوق , دانلود , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ابر نت