مدیركل پست استان مازندران اعلام كرد

افزایش ۳۵۰ درصدی خرید اینترنتی در مازندران

افزایش ۳۵۰ درصدی خرید اینترنتی در مازندران

به گزارش ابرنت، مازندران مدیرکل پست مازندران با اشاره به این که این استان از نظر پستی یک استانی مصرف کننده است که در هر 24 ساعت در 6 ماه نخست 25 هزار و در 6 ماه دوم 40 هزار مرسوله پستی دریافت می شود، اظهار داشت: سال 1398 تا 1401 میزان استفاده مردم از خریدهای اینترنتی حدود 350 درصد بالا رفته است.محسن بخشی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که ۱۲ میلیون مرسوله پستی در مازندران سال قبل در مازندران جابه جا شده است، اظهار داشت: به ازای هر نفر در استان ۱.۵ خدمات پستی در استان ارائه شده است که این میزان در کشور۱.۶ بوده است. این در حالیست که در کشورهایی مثل کانادا و سوییس ۸۰۰ مرسوله پستی به ازای هر نفر جابه جا شده است.

وی اضافه کرد: مردم با بهره گیری از ابزارهای الکترونیکی باید از اجرای خدمات پستی بهره ببرند تا شاهد معطل شدن مردم در ترافیک و بروکراسی های اداری نباشیم.

بخشی با اشاره به این که خیلی از کالاهای قاچاق و غیر قاچاق که مبادی ورودی شهرها و ترمینال ها قرار دارد پست باید در این نقاط حضور داشته باشد، اظهار داشت: چونکه حضور پست منجر به جلوگیری از قاچاق کالا می شود.

وی با اعلان اینکه در ۷۶۵ مکان در شهر و روستاهای استان بطور متوسط روزانه ۱۵ الی ۲۰ هزار محموله پستی در مازندران از مردم و ادارات دریافت می شود، اضافه کرد: حدود۳۰ هزار محموله پستی روزانه از دیگر استانها وارد مازندران می شود که اصفهان، فارس و تهران همچون این استانها هستند.

مدیرکل پست مازندران اشاره کرد: مازندران از نظر پستی یک استان مصرف کننده است که در هر ۲۴ ساعت در ۶ ماه نخست ۲۵ هزار و در ۶ ماه دوم ۴۰ هزار مرسوله پستی دریافت می نماییم.

این مسئول اضافه کرد: سال ۱۳۹۸ الی ۱۴۰۱ میزان استفاده مردم از خریدهای اینترنتی حدود ۳۵۰ درصد بالا رفته است.

منبع:

1401/10/15
20:39:31
0.0 / 5
338
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ابر نت