رئیس سازمان فضایی خبر داد

نامگذاری نخستین پروژه منظومه ماهواره ای کشور به نام سردار سلیمانی

نامگذاری نخستین پروژه منظومه ماهواره ای کشور به نام سردار سلیمانی

ابرنت: به گزارش ابرنت، رئیس سازمان فضایی ایران از نامگذاری نخستین پروژه منظومه ماهواره ای ایران به نام پروژه شهید حاج قاسم سلیمانی اطلاع داد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه ضمن اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: شهید سلیمانی باآنکه در ۱۳ دیماه سال ۱۳۹۸ توسط ارتش تروریستی آمریکا ناجوانمردانه به شهادت رسید، اما امروز حاج قاسم به یک نماد و یک مکتب بزرگ برای ملت های آزاده دنیا تبدیل گشته است.
وی ادامه داد: آمریکایی ها فکر می کردند که با ترور شهید سلیمانی و فرماندهان مقاومت می توانند روند روبه رشد و تکامل بیداری اسلامی و حرکت ضد استعماری ملت های منطقه را متوقف کرده و تروریست های وحشی و خونخواری مانند داعش که دست پرورده خودشان هستند را در منطقه ما حاکم کنند، اما پس از شهادت حاج قاسم و شهید ابومهدی المهندس، نه تنها موفقیت در این حوزه برایشان حاصل نشد، بلکه مردم منطقه و جهان آگاه تر از قبل شده و موج نفرت از آمریکایی ها در منطقه تشدید شد.
رئیس سازمان فضایی ایران خاطرنشان کرد: امروز پس از گذشت سه سال از آن اقدام تروریستی که قلب میلیونها نفر را در ایران و جهان به درد آورد، مردم منطقه به خوبی فهمیده اند که استکبار جهانی فقط به دنبال منافع و اهداف خودش است و در این راه حتی حاضر است قهرمان جهان اسلام در مبارزه با تروریسم یعنی حاج قاسم سلیمانی را هم ترور کند، با این تصور که شاید در دنیای بدون سردار سلیمانی بتواند اهداف خودش را پیش ببرد.
سالاریه با اشاره به اینکه امروز سیره و مکتب شهید سلیمانی یک الگوی عملی و قابل اجرا برای تمام افراد جامعه و دستگاههای نظام است، افزود: ما در سازان فضایی ایران هم مانند بقیه دستگاه ها و ارگان ها، از شهید سلیمانی بعنوان یک مکتب الگوگیری می نماییم و در تلاشیم که مشی و منش فرمانده بزرگ مقاومت اسلامی را در حوزه کاری خودمان پیاده سازی نماییم.
وی، یکی از مهم ترین راهبردهای منطقه ای شهید سلیمانی را انحصارشکنی استکبار جهانی در حوزه های مختلف دانست و تصریح کرد: ما در سازمان فضایی هم با مجاهدت مجاهدان گمنام صنعت فضایی کشور، هر روزه درحال برنامه ریزی و پیگیری به منظور دستیابی به عرصه های جدید از حوزه فضایی هستیم تا بتوانیم انحصار علوم فضایی توسط غرب را شکسته و نام ایران اسلامی را بر فراز قله های بزرگ علم و فناوری برافراشته نماییم.
رئیس سازمان فضایی ایران افزود: ما مدت هاست که به دنبال شکل دهی و اجرای یک الگوی دقیق از مکتب شهید سلیمانی در حوزه فضایی کشور هستیم و معتقدیم در این راه با تلاش و کوشش می توانیم سکوهای بلندی را در جهان فتح نماییم و نام جمهوری اسلامی و مکتب شهید سلیمانی را در فضا بیشتر از گذشته به منصه ظهور برسانیم.
دکتر سالاریه تصریح کرد: باآنکه دولت آمریکا در سالیان گذشته کوشش کرد که جلوی پیشرفت علم و فناوری در حوزه فضایی در ایران را با تحریم سازمان فضایی بگیرد، اما متخصصان و دانشمندان فضایی کشورمان پس از این تحریم، با انگیزه بیشتری دست به تلاش و کوشش زدند و در همین دوران تحریم ها ما موفق به پرتاب چندین ماهواره، توسعه زیرساخت های فضایی، طراحی و ساخت ماهواره های جدید با فناوری به روزتر، انعقاد قراردادهای بین المللی، دستیابی به دانش تولید ریزقطعات در رابطه با زیرسیستم های ماهواره و... شدیم.
به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ایران، ایشان در ادامه اظهار نمود: ما اندیشه و سیره حاج قاسم را یک مکتب بزرگ می دانیم که حرکت در راه این سیره می تواند محاسبات دشمنان را برهم بزند، کما این که در سالیان گذشته هم، خون شهید سلیمانی سبب شد که حرکت مردم منطقه در ضدیت با سیاست های جهان غرب ضد کشورهای مسلمان، شکل جدی تری به خود بگیرد.
رئیس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: ما در نظر داریم که یکی از مهم ترین و بزرگترین پروژه های فضایی کشور که در برنامه ۱۰ ساله هم قید شده و هم اکنون درحال فراهم سازی مقدمات اجرای آن هستیم، یعنی پرتاب تعداد زیادی ماهواره به مدار و ایجاد یک منظومه فضایی با قابلیت عرضه خدمات اینترنت اشیاء (IOT) را به نام سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی نامگذاری نماییم تا نام و یاد سردار دل ها بیشتر از پیش در جهان طنین انداز شود.
منبع:

1401/10/13
15:05:17
0.0 / 5
286
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سیستم , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ابر نت