اثر تحریم های آمریکا ضد هواوی ضعیف شد

اثر تحریم های آمریکا ضد هواوی ضعیف شد

به گزارش ابرنت، غول فناوری هواوی تکنولوژیز چین ثابت ماندن درآمد سال ۲۰۲۲ خویش را اعلام نمود که نشان داده است کاهش فروش این شرکت به علت تحریم های آمریکا، متوقف شده است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، علیرغم این که میزان فروش هواوی تنها ۰.۰۲ درصد افزایش داشت، اریک شو، رئیس هیات مدیره چرخشی این شرکت در نامه سال نو که این شرکت سالانه منتشر می کند و در آن آمار مالی مذکور اعلام شد، همچنان خوشبینی خویش را حفظ کرد.

شو در این نامه که خطاب به کارکنان هواوی بود و برای رسانه ها انتشار یافت، اعلام نمود: محدودیت های آمریکا حالا به استاندارد جدید ما تبدیل گشته است و به کسب و کار عادی خود برگشته ایم.

به گفته رئیس هیات مدیره هواوی، انتظار می رود درآمد سال ۲۰۲۲ این شرکت، به ۶۳۶.۹ میلیارد یوان (۹۱.۵۳ میلیارد دلار) برسد که افزایش بسیار اندکی در مقایسه با سال ۲۰۲۱ نشان داده است که درآمد این شرکت به ۶۳۶.۸ میلیارد یوان رسیده بود و فروش سالانه اش تحت تأثیر تحریم های آمریکا، ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده بود.

درآمد سال ۲۰۲۲ هواوی همچنان پایین تر از رکورد ۱۲۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ است. در آن سال، این شرکت بزرگترین فروشنده تلفن های هوشمند اندرویدی در سرتاسر جهان بود. اما دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا، در سال ۲۰۱۹ با استناد به نگرانی های امنیت ملی، ممنوعیت تجاری ضد هواوی را اعلام و استفاده هواوی از سیستم عامل اندروید گوگل برای تلفن های هوشمند جدید را ممنوع کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این تحریم ها سبب شد فروش گوشیهای هواوی بشدت کاهش پیدا کند و درآمد این شرکت از تجهیزات شبکه و واحد ابری ادامه یافت. هواوی سرمایه گذاری مستمری در قسمت خودروی برقی داشته است.

منبع:

1401/10/10
11:32:26
0.0 / 5
287
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ابر نت