ممنوعیت استفاده از تیک تاک در کنگره آمریکا تصویب گردید

ممنوعیت استفاده از تیک تاک در کنگره آمریکا تصویب گردید

ابرنت: کنگره آمریکا بسته بودجه که شامل لایحه ای برای ممنوعیت استفاده از تیک تاک در دستگاه های دولتی بود را تصویب کرد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، تحت لایحه بودجه دو حزبی که روز جمعه در کنگره آمریکا به تصویب رسید، استفاده از تیک تاک در دستگاههای دولتی ممنوع می شود. این قانون، منعکس کننده نگرانی رو به رشد نسبت به اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدئویی تیک تاک متعلق به شرکت چینی بایت دنس است و برای اجرایی شدن باید توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا امضا شود.

ممنوعیت تیک تاک در دستگاههای دولتی، به نفع پلت فرم های رقیب مانند اسنپ، فیسبوک و اینستاگرام خواهد بود که برای جلب مصرف کنندگان جوان، رقابت دارند. در این لایحه، استثناهایی برای اهداف اجرای قانون، امنیت ملی و اهداف تحقیقاتی در نظر گرفته شده است.

قانونگذاران آمریکا و کریستوفر ری، مدیر اف بی آی از این واهمه دارند که ساختار مالکیت تیک تاک، اطلاعات شخصی کاربران آمریکایی را صدمه پذیر کند چونکه شرکتهای مستقر در چین بر مبنای قانون، ملزم هستند اطلاعات کاربران را به دولت بدهند. تیک تاک مکررا اعلام نموده است اطلاعات کاربران آمریکایی در چین نگهداری نمی شود با این وجود، تضمین مذکور تاثیری در رفع این نگرانی نداشته است.

این شرکت تلاش می کند با دولت آمریکا توافق امنیتی برای رفع نگرانی کمیته سرمایه گذاری خارجی منعقد کند. اپلیکیشن ویدئویی تیک تاک در کوشش برای متقاعد کردن دولت آمریکا برای موافقت با ادامه مالکیت شرکت چینی بایت دنس، پیشنهاد کرده است بیشتر کسب و کارش به صورت مستقل اداره شده و در معرض نظارت بیشتری قرار گیرد. تیک تاک اقدامات گوناگونی برای جلب رضایت دولت آمریکا انجام داده که شامل توافق با شرکت اوراکل برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران آمریکایی این اپلیکیشن در آمریکا بوده و یک واحد امنیت داده آمریکا برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران تشکیل داده و این واحد، بر تصمیماتی که در مورد نظارت بر محتوا در تیک تاک گرفته می شود، نظارت می کند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، سخنگوی تیک تاک بعد از انتشار متن بسته تصویب شده در کنگره آمریکا، در اطلاعیه ای اعلام نمود: ما از اینکه کنگره، تیک تاک را در دستگاههای دولتی ممنوع کرد مأیوس شدیم. این یک ژست سیاسی است که ارتباطی با منافع امنیت ملی ندارد. توافقی که تحت بازنگری کمیته سرمایه گذاری خارجی آمریکا قرار دارد، پاسخگوی نگرانی امنیتی خواهد بود که در سطح فدرال و ایالتی مطرح گردیده است.
1401/10/04
11:25:28
0.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ابر نت