ابراز ندامت جک دورسی از اشتباهش در توییتر

ابراز ندامت جک دورسی از اشتباهش در توییتر

به گزارش ابرنت، جک دورسی، یکی از موسسان توییتر در اظهاراتی، اذعان کرد بعد از ورود سرمایه گذاران کنشگر به این شرکت، از کوشش برای پیشبرد تغییراتی که در این شرکت شبکه اجتماعی می خواست، دست کشیده است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، جک دورسی، یکی از موسسان و مدیرعامل سابق توییتر، از ایلان ماسک نام نبرد اما در اظهاراتش روشن کرد که این شرکت مشکلات قابل توجهی در زمان حضور وی داشته و همچنان دارد.

دورسی اظهار داشت: نظراتش پیرامون فایلهای توییتر که ماسک به تازگی منتشر نمود تا از ادعاهایش در رابطه با غرض ورزی مدیریت قبلی توییتر نسبت به محافظه کاران در نظارت بر محتوا را ثابت کند، را اضافه می کند.

جک دورسی در ابتدای پست خود نوشت: به سه اصل معتقد می باشد. شبکه اجتماعی باید در مقابل کنترل شرکتی و دولتی ایستادگی کند. نویسنده تنها شخصی است که می تواند محتوایی که تولید می کند را حذف کند و نظارت بهتر است که با انتخاب الگوریتمی اجرا شود. توییتری که من آن زمان مدیریت کردم و توییتر امروزی، هیچ کدام از این سه اصل را ندارند.

ایلان ماسک که خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر را اواخر اکتبر نهایی کرد، تغییرات زیادی در این شبکه اجتماعی صورت داده و حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا که در زمان دورسی و بعد از حمله به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه، به صورت دائمی مسدود شده بود را برگردانده است.

دورسی انتقاد خاصی نسبت به ماسک مطرح نکرد. وی اظهار داشت: بعد از اینکه شرکت الیوت، بعنوان یک سرمایه گذار کنشگر وارد توییتر شد، کوشش برای هدایت این شرکت شبکه اجتماعی در راه درست را رها کرد.

موسس سابق توییتر نوشت: این تقصیر من بود. وقتی یک سرمایه گذار کنشگر در سال ۲۰۲۰ سهام توییتر را خرید، من کاملا از کوشش برای پیشبرد تغییرات دست کشیدم.

درباره تصمیم توییتر برای تعلیق حساب ترامپ، دورسی نوشت: اعتقاد دارد که هیچ نیت سوء یا اهداف پنهانی وجود نداشته و همه مطابق با بهترین اطلاعاتی که در آن زمان داشتند، عمل کردند. با این وجود، اشتباهاتی صورت گرفت و اگر توییتر به جای تمرکز به ابزارهایی برای خودش، به ابزارهای بیشتر برای افرادی که از این سرویس استفاده می کردند تمرکز می کرد، این شرکت در وضعیت فعلی قرار نمی گرفت. پلت فرم های شبکه اجتماعی نباید محتوا را حذف کرده یا حسابها را تعلیق کنند چونکه چنین اقدامی زمینه مهم، یادگیری و اجرای فعالیت غیرقانونی را پیچیده می کند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، دورسی به پروژه های بلو اسکای، ماستودون و ماتریکس اشاره نمود که می توانند دیدگاهی که او از پروتکل شبکه اجتماعی مجانی و آزاد دارد را محقق می کنند. وی اظهار داشت: به پروژه های امیدبخش کمک مالی فراهم خواهد نمود و از یک میلیون دلار کمک برای برنامه پیامرسان رمزنگاری شده سیگنال آغاز می کند.
1401/09/27
11:08:05
0.0 / 5
277
تگهای خبر: ابزار , حافظه , سرویس , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ابر نت