افزایش شاکیان گوگل پلی استور به ۲۱ میلیون کاربر

افزایش شاکیان گوگل پلی استور به ۲۱ میلیون کاربر

به گزارش ابرنت، گوگل به جای یک عده شاکی، با بیشتر از ۲۱ میلیون مصرف کننده در یک شکایت گروهی ضد هزینه های گزاف فروشگاه برنامه پلی استور روبروست.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، یک قاضی فدرال در منطقه شمال کالیفرنیا با دادن وضعیت شکایت گروهی به شکایتی که مدعی است فروشگاه برنامه گوگل پلی استور از قدرت خود در فروش و توزیع اپلیکیشن های موبایل اندروید سوءاستفاده کرده است، موافقت نمود.

این شکایت مصرف کنندگان، بخشی از مبارزه ضد انحصارطلبی است که شامل شکایت تنظیم شده توسط دادستان های کل ایالت های آمریکا، شرکت اپیک گیمز، مچ گروپ و گروهی از طراحان اپلیکیشن کوچک است.

به گفته جنیفر رای، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، این شکایت میلیاردها دلار درآمد گوگل پلی را تهدید می کند.

سخنگوی گوگل اظهار داشت: ما درحال ارزیابی حکم قاضی و بررسی انتخابهای مان هستیم.

گروه شاکیانی که مورد موافقت قاضی پرونده قرار گرفته اند، شامل کاربران گوگل پلی از اوت سال ۲۰۱۶ در ۱۷ ایالت و قلمرو آمریکا هستند که در شکایت تنظیم شده در ژوییه سال ۲۰۲۱ توسط دادستان های کل ایالتهای آمریکا قرار نداشتند. حدودا ۷۰ میلیون مصرف کننده زیر پوشش شکایت ایالت های آمریکا از فروشگاه برنامه گوگل قرار می گیرند.

مصرف کنندگان مدعی هستند گوگل با دریافت ۳۰ درصد تعرفه از فروش های انجام شده در پلی استور، سبب تورم قیمت اپلیکیشن های اندرویدی شده است. همینطور گوگل در یک رفتار ضد رقابتی، تخفیف ها و یارانه های بیشتری در چارچوب جایزه می دهد تا کاربران را به فروشگاه خود بکشاند.

بر اساس گزارش رویترز، جاستین رافائل، وکیل گوگل در مخالفت با تبدیل شدن شکایت از گوگل به شکایت گروهی، اظهار نمود: تفاوت های زیادی در تراکنش های اپلیکیشن برای قرار دادن همه کاربران در یک دسته، قرار دارد. اپلیکیشن ها، قیمت های متفاوتی دارند.

منبع:

1401/09/09
10:15:28
0.0 / 5
331
تگهای خبر: فروش , قیمت , وكیل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ابر نت