اخراج 10000 کارمند ضعیف از گوگل

اخراج 10000 کارمند ضعیف از گوگل

ابرنت: به گزارش ابرنت، بر اساس گزارش های رسانه ای متعدد، گوگل یک برنامه بهبود عملکرد را به اجرا گذاشته و به تدریج ۱۰۰۰۰ کارمند را اخراج می کند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، این اقدام در واکنش به فشار یک سرمایه گذار کنشگر، شرایط نامطلوب بازار و لزوم کاهش مخارج انجام می گیرد. کارمندانی که رتبه عملکرد پایینی کسب کنند، اخراج خواهند شد. این رتبه بندی امکان دارد به وسیله سیستم عملکرد جدید برای پیشگیری از دادن پاداش و جایزه سهام استفاده گردد. با اینکه گوگل تابحال در مقابل تعدیل کارکنان مقاومت کرده اما بیشتر از ۱۳۵ هزار کارمند اداری در شرکت ها و استارتاپهای فناوری در سال ۲۰۲۲ اخراج شده اند.

مدیران گوگل دستور یافته اند شش درصد کارکنان یا ۱۰۰۰۰ نفر را بعنوان افرادی که عملکرد بدی دارند، شناسایی کنند. ناظران دستور دادند امتیازهای بالای اطلاعیه قبلی، کاهش داده شود.

کریستوفر هون، سرمایه گذار میلیاردر در نامه ای به آلفابت اعلام نموده است شمار کارمندان این شرکت باید کاهش پیدا کند. این سرمایه گذار انگلیسی همینطور به شرکت مادر گوگل گفته است کارمندانش در مقایسه با شرکتهای دیجیتالی دیگر، حقوق بیش از حد زیادی دریافت می کنند.

بر اساس گزارش مارکت واچ، هون مدعی شده است که شمار کارکنان آلفابت در مقایسه با الگوی استخدام تاریخی، بیش از حد زیاد است و با شرایط فعلی کسب و کار، همخوانی ندارد و این موتور جستجو با متخصصان ماهر کمتر می تواند به شکل کارآمدتری اداره شود.

منبع:

1401/09/04
13:15:47
0.0 / 5
324
تگهای خبر: حقوق , سیستم , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ابر نت