نماینده اهواز تاكید كرد

ضرورت توجه ویژه به تقویت اقتصاد فضای مجازی

ضرورت توجه ویژه به تقویت اقتصاد فضای مجازی

به گزارش ابرنت، خوزستان نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعی و اختلال اینترنت در کشور سبب بروز مشکلات و ضرر و زیان کسب و کارهای فعال در فضای مجازی شده است، اظهار داشت: باید توجه ویژه ای به تقویت اقتصاد مجازی در جهت پشتیبانی از کسب و کارها شود.مجتبی یوسفی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اشاره به قطعی و اختلال اینترنت و خسارت های وارد شده به کسب و کارهای فعال در فضای مجازی اظهار نمود: یکی از مباحثی که باید به صورت جدی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار بگیرد بحث جبران خسارت های واردشده به کسب و کارهای فعال در فضای مجازی است.

وی با اشاره به اینکه با عنایت به صحبت های انجام شده، وزارت ارتباطات برنامه های خوبی برای پشتیبانی از کسب و کارهای فعال در فضای مجازی دارد، اضافه کرد: باید توجه ویژه ای به تقویت اقتصاد فجازی در جهت پشتیبانی از کسب و کارها صورت گیرد.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از مباحثی که در دولت های پیشین به آنها توجه نشده بحث توجه به اقتصاد دیجیتال، پلت فرم ها، شبکه های داخلی و توسعه اینترانت است تا با توسعه این بخش ها کسب و کارهای داخلی بتوانند به سادگی در بسترهای داخلی رشد و توسعه یابند.

یوسفی اظهار داشت: اگر چنین مهمی در دستور کار قرار بگیرد بطور قطع شاهد بالارفتن امنیت داده در کشور خواهیم بود. یکی از مشکلاتی که در مورد کسب و کارهای فعال در پلت فرم های خارجی وجود داشت بحث عدم وجود دفاتر این پلت فرم ها در داخل کشور بود که سبب می شد سوءاستفاده ای از برندها و کسب و کارهای داخلی صورت گیرد و کسی هم پاسخگو نباشد.

وی با اشاره به اینکه قطعی و اختلال اینترنت در کشور سبب بروز مشکلات و ضرر و زیان کسب و کارهای فعال در فضای مجازی شده است، افزود: وزارت ارتباطات باید هرچه زودتر برنامه های حمایتی خویش را از صاحبان مشاغل فعال در فضای مجازی عرضه کند.
1401/08/14
22:55:31
0.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ابر نت