واكنش اوكراین به فروش توییتر

پرنده آزاد شد یا به قفس جدیدی رفت؟

پرنده آزاد شد یا به قفس جدیدی رفت؟

ابرنت: یک مقام بلندپایه اوکراینی نسبت به خرید توییتر توسط ایلان ماسک که روابط پرتنشی با کی یف داشته است، ابراز بدبینی کرد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، از اوایل اکتبر که ایلان ماسک پیشنهاد کرد اوکراین برای پایان دادن به جنگ، از مناطق تصرف شده توسط روسیه صرفنظر کند، روابط کی یف با این میلیاردر کارآفرین پرتنش شده است.

ماسک که خودرا طرفدار آزادی بیان می خواند، برای تغییر نظارت بر محتوا در توییتر ابراز تمایل کرده است و بعد از تکمیل قرارداد خرید این شرکت شبکه اجتماعی، در توییتی نوشت: پرنده آزاد شد. او گفته است می خواهد نسبت به وجود آزادی بیان در این شبکه اجتماعی مطمئن شود که احتمالاً به مفهوم تسهیل استانداردهای نظارت بر محتوا و طرحهای بازگرداندن حسابهای شخصیتهای معروفی مانند دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکاست که از این پلت فرم به سبب نقض مقررات اخراج شده اند. مهم تر از همه، ابتکارهای ماسک ممکنست سالها تلاشی که توییتر برای کاهش آزار و اذیت و سوءاستفاده در این پلت فرم انجام داده است را باطل کند.

میخائیلو پودولیاک، مشاور رییس جمهور اوکراین، در توییتی نوشت: آیا واقعا پرنده آزادی خودرا یافته است یا تنها به قفسه جدیدی رفته است؟ او به نظارت غیرمعمول ماسک بر این سایت اشاره داشت. ماسک روز جمعه توییت کرده بود که توییتر یک شورای نظارت بر محتوا با دیدگاههای کاملا متنوع تشکیل خواهد داد.

ایلان ماسک که مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا و شرکت هوافضای اسپیس ایکس است، ماه جاری بعد از اینکه یک نظرسنجی را در توییتر ارسال و به اوکراین، پیشنهاد کرد منطقه کریمه را برای همیشه به روسیه واگذار کند و همه پرسی جدیدی تحت نظارت سازمان ملل متحد برای مشخص شدن سرنوشت مناطق تحت کنترل روسیه برگزار شود، خشم کی یف و تمجید مسکو را برانگیخت.

واکنش کی یف به خریداری توییتر توسط ماسک، تضاد شایان توجهی با واکنش مسکو داشت. دیمیتری مدودف، نایب رییس شورای امنیت روسیه روز جمعه، در توییتی به ماسک تبریک گفت. مدودف نوشت: برای ایلان ماسک در غلبه بر جانبداری سیاسی و دیکتاتوری ایدئولوژیکی در توییتر آرزوی موفقیت دارم و به کار استارلینک در اوکراین پایان دهید. اشاره او به هزاران دستگاه اینترنت متصل به ماهواره است که شرکت اسپیس ایکس در اوکراین اداره می کند.

استارلینک ابزار مهمی برای نیروهای نظامی اوکراین بوده است برای اینکه در خیلی از خطوط مقدم، دسترسی به تلفن همراه و اینترنت وجود ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، رسانه های آمریکایی اواسط اکتبر، گزارشهایی منتشر نمودند که اسپیس ایکس ممکنست از دولت آمریکا درخواست کند پول خدمات استارلینک در اوکراین را پرداخت کند. ماسک می گوید این خدمات تا آخر سال برای اسپیس ایکس ۱۰۰ میلیون دلار هزینه دارد. ماسک با بیان اینکه اسپیس ایکس درخواست خودرا پس گرفته است، به این گزارش ها، پاسخ داد.
1401/08/10
10:05:41
0.0 / 5
201
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ابر نت