تنها کورسوی امید در بازار تلفن هوشمند

تنها کورسوی امید در بازار تلفن هوشمند

ابرنت: ابرنت: اپل در بین پنج فروشنده بزرگ تلفن هوشمند جهان، تنها شرکتی بود که در سه ماهه سوم امسال روندی خلاف کاهش دو رقمی فروش بازار پیش گرفت و افزایش فروش آیفون را گزارش کرد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، آمار شرکتهای تحقیقاتی Canalys و کانترپوینت نشان داد سامسونگ الکترونیکس که بازیگر رده نخست در بازار جهانی است، با کاهش هشت درصدی فروش در سه ماهه منتهی به ماه سپتامبر روبرو شد و تنها ۶۴ میلیون دستگاه گوشی فروخت. فروش هر کدام از برندهای چینی اوپو و ویوو، حداقل ۲۰ درصد کاهش پیدا کرد. تقاضای ضعیف در چین که سامسونگ هفته گذشته، عامل کاهش فروش قطعات تلفن این شرکت اعلام کرد، امسال کل صنعت تلفن هوشمند را متاثر کرده است.

شرکت شیائومی به سبب حضور بین المللی گسترده تر، ضربه شدیدتری از رقیبانش دید. فروش آیفون که تازه ترین نسل آن روزانه بازار شده است، اندکی افزایش داشت و به رشد دو درصدی فروش اپل کمک کرد.

مدلهای گران تر، تنها قسمتی از بازار تلفن هوشمند هستند که در مقابل رکود، منعطف مانده اند و بر اساس گزارش شرکت Canalys، قدرت اپل در این بخش، کمک کرده است بهترین سهم سه ماهه تا حالا را کسب کرده و فاصله خود با سامسونگ را بکاهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت کره ای در سه ماهه سوم، گوشیهای تاشوی جدیدی را عرضه نمود که سبد محصول این شرکت را با مدلهای پیشرفته تر، بهبود بخشید. جائه لی یونگ، هفته گذشته به عنوان رییس هیات مدیره اجرائی سامسونگ الکترونیکس منصوب گردید. این غول فناوری کره ای، روی گوشی های تاشو برای رشد کسب وکار تلفن هوشمند راکد خود حساب می کند.

طبق آمار شرکت تحقیقاتی کانترپوینت ریسرچ، فروش جهانی تلفن هوشمند در سه ماهه سوم ۱۲ درصد کم شد و به ۳۰۱ میلیون دستگاه رسید. فروش در سه ماهه دوم برای اولین بار از زمان شروع بحران پاندمی کووید ۱۹ در سال ۲۰۲۰، به رقم پایین تری نزول کرد و این صنعت در راه ثبت کاهش سالانه گام برمی دارد. فروش تلفن هوشمند در ۹ ماهه امسال حدود ۹۲۱.۹ میلیون دستگاه بوده و بعید است از آمار ۱.۳۹ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۲۱ عبور کند.
1401/08/09
09:30:49
0.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت