دستور ایلان ماسک برای اخراج کارمندان توییتر

دستور ایلان ماسک برای اخراج کارمندان توییتر

ابرنت: به گزارش ابرنت، ایلان ماسک بعد از به دست گرفتن مالکیت توییتر، زمینه سازی برای اخراج های گسترده در این شرکت شبکه اجتماعی را شروع کرد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، یک منبع مطلع به بلومبرگ اظهار داشت: این میلیاردر کارآفرین که خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر را پنج شنبه گذشته تکمیل کرد، از مدیران این شرکت خواسته است لیست اعضای تیم که باید اخراج شوند را تهیه کنند.

روزنامه نیویورک تایمز پیشتر گزارش کرده بود تعدیل کارمندان توییتر امکان دارد از روز شنبه آغاز شود. نماینده توییتر در اینباره حاضر نشد اظهارنظر کند.

پیش از نهایی کردن معامله خرید توییتر، هنگامی که ماسک به سرمایه گذاران گفته بود ۷۵ درصد از حدود ۷۵۰۰ کارمند توییتر را اخراج خواهد کرد، نگرانی های فراوانی نسبت به اخراج های گسترده وجود داشت. ایلان ماسک بعدا منکر تصمیم برای اخراج کارمندان توییتر شد اما در رابطه با طرحهای حذف مشاغل در این شرکت توضیحی نداد.

روزنامه واشنگتن پست روز شنبه گزارش کرد ممکن است۵۰ درصد از کارکنان توییتر تعدیل شوند. یکی از اولین واحدهایی که هدف این تعدیل قرار می گیرد، احیانا تیم حقوقی و اعتماد و ایمنی خواهد بود که بر کنترل محتوا، نظارت دارد.

ماسک اغلب تیم مدیریت توییتر همچون مدیرعامل، مدیرمالی و دو کارمند حقوقی ارشد را اخراج کرده است. به قول منابع آگاه، وی می خواهد در کوتاه مدت مدیرعامل توییتر شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسک در هفته های اخیر به اولویتهای کارکنانش اشاره و اعلام نمود می خواهد به محصول اصلی متمرکز شود. وی اوایل اکتبر توییت کرده بود: مهندس نرم افزار، فعالیتهای سرور و طراحی، در کنترل کامل خواهند بود. به قول منابع آگاه، برخی از کارکنان به نشست روز چهارشنبه دعوت شده بودند اما بعضی دعوت نشده بودند. این موضوع، این شک را ایجاد کرد که کدام تیم ها تعدیل خواهند شد.

منبع:

1401/08/08
13:24:02
0.0 / 5
224
تگهای خبر: حقوق , سرور , شبكه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت